24. 9. 2014

Krim Mercator – Veplas Velenje 35:22 (15:9)

Ljubljana – Dvorana ZŠD Krim na Galjevici. 80 gledalcev. Sodnika: Cankar in Cestnik.

Krim Mercator: Jurič, Luković 7, Čečkova, Zrimšek, Mavsar 8, Bak 2, Hrnčič 7, Stefanišin, Bajramoska 2, Marinček, Koren 4, Jankovič 2, Gregorc 1, Barič, Urbančič 1, Pavlova 1.
Veplas Velenje: Amon E., Tomić 1, Tabaković 1, Ferenc 5, Nakić M. 1, Naglič 5, Simić, Nakić B., Finkšt 2, Pajić, Amon I. 5, Mičić 1, Marjetič 1.

Sedemmetrovke: Krim 7 (10), Velenje 6 (7).
Izključitve: Krim 12 minut, Velenje 12 minut.
Rdeč karton: Tomić (58', Velenje).

S sredino tekmo med Krim Mercatorjem in Veplas Velenjem se je začel drugi krog 1. A DRL za ženske. Krimovke so v Galjevici dosegle pomembno zmago pred odhodom v Črno goro, kjer jih čaka prvi krog regionalne lige. Tekma se je končala z rezultatom 35:22.

Krimovke so v začetku tekme pritisnile na plin in v 17. minuti vodile z rezultatom 11:3, zanesljivo vodstvo so zadržale tudi do konca prvega polčasa, ki se je končal z rezultatom 15:9.

Z zanesljivo igro so nadaljevale tudi v drugem polčasu, kar so kronale v 40. minuti, ko so prvič povedle za deset zadetkov (23:13). Do konca tekme so razliko počasi povečevale in tekma se je končala z rezultatom 35:22.

Najboljša strelka tekme je postala Tamara Mavsar, ki je dosegla 8 zadetkov. Enega manj je zadela Lara Hnrčič (7). Pri Velenjčankah so najboljše strelke postale Nastja Ferenc, Dolores Naglič in Ines Amon, ki so dosegle po pet zadetkov.