6. 11. 2014

Predsednik RZS Franjo Bobinac ne namerava kandidirati za predsednika OKS

Franjo Bobinac, predsednik Rokometne zveze Slovenije (RZS), je v današnjem obvestilu za javnost sporočil, da na decembrski skupščini Olimpijskega komiteja Slovenije, ki bo 16. decembra, ne namerava kandidirati za predsednika OKS.

Obvestilo za javnost

Športni javnosti želim sporočiti, da na decembrski skupščini OKS ne nameravam kandidirati za predsednika OKS.

V zadnjem času je bilo sicer veliko govora o moji morebitni kandidaturi za predsednika OKS. K temu so me nagovarjale tudi številne športne zveze, njihova vodstva in številni posamezniki, ki so me želeli videti na čelu krovne organizacije slovenskega športa. Za vzpodbudo in podporo se vsem športnim zvezam, s katerimi sem bil v stiku, tudi iskreno zahvaljujem.

Po temeljitem razmisleku sem se odločil, da v zvezi z mojim delovanjem na področju športa zaenkrat ostajam zvest rokometu, kjer sem šele pred nekaj tedni začel novi mandat kot predsednik RZS.

Na skupščini 16. decembra letos zato ne nameravam kandidirati niti za kakršno drugo funkcijo znotraj OKS.

V tednu do 14. novembra letos bomo v okviru predsedstva RZS izpeljali sejo, kjer se bomo dogovorili, kdo bo na decembrski skupščini OKS kandidat RZS, in za katero funkcijo bo kandidiral.

Športni pozdrav!

Franjo Bobinac