8. 11. 2014

Sviš Ivančna Gorica - Riko Ribnica 34:29 (20:18)

Za največje presenečenje devetega kroga v 1. NLB Leasing ligi so poskrbeli rokometaši Sviša iz Ivančne Gorice. Pred domačimi gledalci so bili uspešnejši od gostujoče ekipe Riko Ribnica s 34:29 (20:18).

SVIŠ IVANČNA GORICA - RIKO RIBNICA 34:29 (20:18)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ, gledalcev: 400, sodnika: Cvetko (Celje) in Žibret (Trbovlje).

Sviš Ivančna Gorica: Mohar, Slapničar, Tekavec, Nered, Potokar, Marušič 4, Zavodnik 6 (1), S. Stopar 8, Pekolj 3, Matej Košir 1, Kalabić 3, Marinčič 1, Kristan, G. Stopar 7, Bučar, Matic Košir.

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 10 (3), Fink 2, Atanasov, Merhar, Grebenc 6, Henigman, Nosan 3, Andoljšek, Pucelj 2, Skušek 2 (1), Knavs, Markovič 1, Batinič 3, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 3 (1), Riko Ribnica 5 (4).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 8, Riko Ribnica 8 minut.

Do devetega kroga zadnjeuvrščeni Sviš je nekoliko nepričakovano, a povsem zasluženo premagal favorizirano zasedbo iz Ribnice.

Gostitelji so bili vseskozi v rahli prednosti, odločilno zalogo v zadetkih pa so si priigrali v začetku drugega polčasa, ko so v 34. minuti povedli s 24:18. Izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša so v nadaljevanju skušali tekmo postaviti na glavo, a se jim zavoljo zrele predstave domačih rokometašev ni izšlo.

V domači ekipi je blestel Simon Stopar z osmimi zadetki, enega manj je dosegel njegov brat Gašper, medtem ko je Patrik Leban za gostujočo dosegel deset golov.

Sviš bo v prihodnjem krogu gostoval v Krškem, Ribnica pa v Velenju. Obe tekmi bosta v soboto, 15. novembra. (sta)