8. 11. 2014

Zelene Doline Žalec - Branik Maribor 34:18 (20:13)

Rokometašice RK Zelene Doline Žalec pod vodstvom Jerneja Rantaha so v 6. krogu 1. ADRL 8. novembra pred bučnim navijanjem številnih navijačev v domači dvorani s šestimi goli razlike in rezultatom 34 : 28 (20 : 13) premagale ŽRK Branik Maribor.

Gostujoče Mariborčanke so dobro začele in takoj na začetku povedle, v 7. minuti  na tri gole razlike pri rezultatu 3 : 6, kar je bilo njihovo najvišje vodstvo. Potem so Žalčanke vrnile s hitro igro in od osme minute zniževale razliko.  Mariborčanke so v 10. minuti vodile zadnjič. Že v 11. minuti so izenačile na 7 : 7 in do  20. minute obrnile vodstvo s 3 goli sebi v prid (13 : 10). Potem pa vztrajno povečevale prednost do rezultata 20 : 13 ob koncu polčasa. V drugem polčasu so Mariborčanke spet trdo napadale in uspele znižati vodstvo Zelene Doline, v 44. minuti s 26 : 23 ponovno na 3 gole razlike. Vendar pa se domačinke ob izdatni podpori navijačev s polnih tribun niso dale in so uspele obraniti mariborske napade do konca. Tekmo so končale s 6 goli razlike (32 : 26). Najboljši strelki pri Žalčankah sta bili Jasna Turnšek in Špela Okleščen s po osmimi goli. Odlično pa sta se odrezali tudi krožni napadalki Patricija Feldin in Sabina Majcen ter izkušena Maja Zrnec, vse s po 4 goli. Pri Mariborčankah sta bili najboljši strelki Tjaša Stanko in Asja Frangež s po 7 goli.

Zelene Doline  Žalec - Branik Maribor    34:18 (20:13)

Žalec, dvorana I. OŠ Žalec, 220 gledalcev. Sodnika: Ocvirk in Štrigl.

Zelene Doline Žalec: Potočnik, Danijel, Majcen 4, Korotaj 1, Čede, Zrnec 4, Sutaj , Turnšek 8, Okleščen 8, M. Košir, Feldin 4, Pirc 2, Pandžič, Kompan 2, J. Košir 1, Strnad. Trener: Jernej Rantah.

Branik Maribor: Dukarič, Hrastnik, Gomilšek 3, Stanko 7, Frangež 7, Trobas 3, Želj 4, Kreft 2, Krajnc, Abramovič, Horvat 1, Oberžan, Borovčak 1, Kelc. Trener: Stane Strmšek.

Sedemmetrovke:  Zelene Doline Žalec - 1 (1), ŽRK Branik Maribor 8 (6).

Izključitve: Zelene Doline Žalec - 12 minut, ŽRK Branik Maribor - 4