13. 11. 2014

Slovenj Gradec 2011 - Slovan 29:27 (16:14)

Na prvi tekmi 10. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se srečala Slovenj Gradec 2011 in Slovan. Zmaga je ostala na Koroškem, saj so gostitelji premagali Ljubljančane z 29:27 (16:14).

SLOVENJ GRADEC 2011 - SLOVAN 29:27 (16:14)

Slovenj Gradec - Športna dvorana, gledalcev: 350, sodnika: Cvetko (Celje) in Pirc (Krško).

Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Kašnik, Šavc, Voršič, Čivčič, Ovniček 7 (1), Doberšek, Štumpfl 2, Levc 1, Štefanič 4, Kobold, Šol 4, Poklič 10 (4), Plešej, Podstenšek 1, Štumpfl.

Slovan: Nunčič, Selaković, Ži. Matajič 1, Grojzdek, Marinček, Bogdanič-Jenko 5, Kete 3, Stojnič 1, Erak, Krivic 1, Topolovec, Kovačič 1, Ža. Matajič 1, Planinc 8, Sankovič 6, Cvetko.

Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 7 (5), Slovan 6 (5).

Izključitve: Slovenj Gradec 2011 6 minut, Slovan 8 minut.

Povratniki na prvoligaško sceno iz Slovenj Gradca so dosegli četrto zmago v državnem prvenstvu in se po točkah izenačili s tekmeci iz slovenske prestolnice. Na sredini lestvice je izjemna gneča, po osem točk imajo še Krka, Jeruzalem Ormož in Urbanscape Loka.

Na Koroškem se je od prve do zadnje minute odvijal izenačen in negotov boj. V zadnji četrtini tekme so varovanci domačega stratega Sebastjana Soviča gostom ušli na štiri gole (26:22).

Ljubljančani se niso predali, v izdihljajih bojevitega dvoboja so skušali tekmo postaviti na glavo. Približali so se na gol zaostanka (27:28), njihovo usodo pa je po zadeti sedemmetrovki zapečatil Franci Poklič, z desetimi zadetki tudi najboljši strelec današnjega dvoboja.

V domači ekipi se je izkazal tudi Rok Ovniček s sedmimi goli, v gostujoči pa sta bila najbolj učinkovita Nejc Planinc in Robert Sanković. Prvi je dosegel osem, drugi pa šest zadetkov.

Zasedba iz Ljubljane bo v prihodnjem krogu v petek, 21. novembra, gostila ormoški Jeruzalem, ekipa iz Slovenj Gradca pa bo dan kasneje gostovala v Ivančni Gorici. (sta)