20. 2. 2015

Ljubljana - Velenje 22:31 (12:10)

V 14. krogu državnega prvenstva so v Galjevico prišle rokometašice Velenja, obetala se je torej zanimiva tekma med nasprotnicama, ki si bosta nasproti morda znova stali v četrtfinalu pokala. Domačinke so prikazale lepo igro, a dve tretjini v vodstvu sta bili premalo za končno zmago (22:31).

Ljubljančanke so povedle z uvodnim zadetkom Natalije Kundija, nato pa skozi večino prvega polčasa držale zadetek ali dva prednosti. Ana Abina je v zadnji minuti prvega polčasa zadela za prvo vodstva s tremi zadetki (12:9), a so Velenjčanke še enkrat zadele in postavile končni izid prvega polčasa, 12:10.

Do 38. minute so Ljubljančanke še dosegale zadetek več, Aneja Beganovič je v 38. minuti dosegla zadetek za 16:15. Žoga je nato postala spolzka, Velenjčanke so tako najprej ušle na 16:19, nato na 17:23. Dva zaporedna zadetka sta nekoliko oživila domačo klop, a odgovora na osem zaporednih zadetkov Velenjčank ni bilo. 19:31 je bil rezultat ob najvišji razliki. V zadnjih dveh minutah so Ljubljančanke dosegle tri zadetke in nekoliko omilile končno razliko.

Tekma se je končala z rezultatom 22:31. Ana Abina je za Ljubljančanke dosegla pet zadetkov, Sabina Halilovič jih je na drugi strani zbrala devet.

Ljubljana - Dvorana ŠD Krim, 50 gledalcev. Sodnika: I. in T. Pajič

RK Ljubljana: Jantol, Prepeluh, Kujundžič, Sačer 1, Abina 5, Petauer 1, Čačič, Zof, Černivec, Gregorc, Čahič 3, Kundija 4, Beganovič 3, Oder 1, Zrimšek 4.

Velenje: Amon E., Mičič 3, Tomič 1, Alekič, Ferenc 3, Nakič M. 6, Simič, Nakič B. 1, Naglič 5, Pajič, Amon I. 2, Tabakovič 1, Halilovič 9.

Sedemmetrovke: Ljubljana 6 (5), Velenje 8 (7)

Izključitve: Ljubljana 8 minut, Velenje 8 minut

Rdeč karton: Zof (48', Ljubljana)

Ljubljančanke v nadaljevanju prvenstva čaka gostovanje v Kopru, Velenjčanke bodo gostile bližnje Žalčanke. Obe ekipi zagotovo z nestrpnostjo pričakujeta žreb za Pokal Slovenije, ki bo v začetku marca.