21. 3. 2015

Maribor Branik - Slovenj Gradec 2011 32:27 (14:10)

Maribor Branik je v 21. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške dosegel 17. prvenstveno zmago. Mariborčani so v dvorani Tabor premagali Slovenj Gradec 2011 z rezultatom 32:27 (14:10).

MARIBOR BRANIK - SLOVENJ GRADEC 2011  32:27 (14:10)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 200, sodnika: Majer (Trebnje) in Knez (Trbovlje).

Maribor Branik: Taletović, Čudič, Kastelic, Cingesar 1, Žmavc, Kaleb 5 (3), Jamnik, Poklar 5, Sok 2, Fidel 2, Žabič 1, Špende, Verdinek 4, Brajović 3, Mlakar 9.

Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Kašnik, Šavc 1, Voršič 2, Zbičajnik, Čivčič 2, Ovniček 11 (4), Banfro, Levc, Popič, Šol 5, Krevs, Poklič 3 (1), Plešej, Podstenšek, Štumpfl 3.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 3 (3), Slovenj Gradec 2011 5 (5).

Izključitve: Maribor Branik 6 minut, Slovenj Gradec 2011 6 minut.

Mariborska ekipa je pričakovano vpisala nov par točk in zanesljivo drži tretje mesto v državnem prvenstvu, medtem ko je zasedba iz Slovenj Gradca, ki je po štirih letih in pol ponovno gostovala v mariborski dvorani Tabor, s 16 osvojenimi točkami že zdavnaj rešila svoj prvoligaški status.

Koroška ekipa se je borila po najboljših močeh, v celoti pa ni bila dorasla domači zasedbi, ki si je že sredi prvega polčasa priigrala tri gole prednosti (9:6), najvišjo pa tik ob odhodu na veliki odmor (12:7).

Gosti so v začetku druge polovice polčasa izkoristili nekoliko ležeren pristop izbrancev Borisa Deniča in se približali na dva gola zaostanka (15:13), a nato so domačini ponovno zaigrali nekoliko bolj odločno in tekmo brez stresnih trenutkov pripeljali do končne zmage.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Žiga Mlakar z devetimi goli, po pet sta jih prispevala Ante Kaleb in Tine Poklar, medtem ko je v gostujoči blestel Rok Ovniček, z enajstimi goli tudi najbolj učinkovit igralec koroško-štajerskega dvoboja.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, zasedba iz Slovenj Gradca pa bo gostila Urbanescape Loko. Obe tekmi bosta v soboto, 28. marca.