11. 4. 2015

Sevnica - Trimo Trebnje 23:30 (10:15)

Sosedski derbi med Sevnico in Trimom se je končal s prepričljivo zmago gostov iz Trebnjega. Gostujoča ekipa je v Sevnici zmagala s sedmimi goli razlike, končni rezultat pa je bil 30:23 (15:10).

SEVNICA - TRIMO TREBNJE 23:30 (10:15)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 300, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Kavalar (Ljubljana).

Sevnica: Gerčar, Brečko 7, Ž. Krnc, Djurdjević 2, Brglez, Gorenjak 1, Kuhar 2, Brilej 4, Bezgovšek, Gjerek 3, Pernovšek 3 (2), Župevc, J. Krnc, Fižuleto, Mrgole, Praznik.

Trimo Trebnje: Jelovčan, Femec, Radelj 1, Križman 1 (1), Skol 4 (1), Sušin 5, Željko, Potočnik 5, Udovič 1 (1), Sašek 4, Ferkulj 2, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Florjančič 6 (1), Brana, Urbič.

Sedemmetrovke: Sevnica 4 (2), Trimo Trebnje 4 (4).

Izključitve: Sevnica 8 minut, Trimo Trebnje 4 minute.

Rokometaši Trimo Trebnjega so po pričakovanju zmagali v Sevnici in s 15. zmago v sezoni po porazu Ribnice zdaj sami zasedajo četrto mesto na prvenstveni razpredelnici. Sevničani po 17. porazu v letošnji sezoni ostajajo na 12. mestu med 14 klubi.

Trebanjci v dvoboju s Sevničani niso imeli večjih težav, že ob polčasu so vodili za pet golov (15:10). V drugem delu igre so prednost povečali že na sedem, Sevnica pa na celi tekmi ni niti enkrat vodila. Edino, kar ji je uspelo, je bilo izenačenje na 3:3.

Gostitelji so se nekako držali do izida 8:10, ko so nato favorizirani gosti dosegli tri zaporedne gole in prišli do petih golov prednosti. Takšna je bila razlika ob polčasu in ob izidu 20:25, ko pa so gosti dosegli še dva gola, je bilo jasno, da bosta točki odšli v Trebnje.

V naslednjem, 24. krogu, bo Trimo Trebnje gostil Maribor Branik, Sevnica pa bo gostovala pri Krki.