14. 8. 2015

Kadeti po remiju s Francozi prvi v skupini, v osmini finala s Hrvati

Moška kadetska reprezentanca Slovenije (U-19) je v petem krogu skupine D na SP v Rusiji oddala prvo točko. Slovenski kadeti so po napeti končnici remizirali z evropskimi prvaki Francozi z 32:32 (17:16), a vseeno osvojili prvo mesto v skupini. V osmini finala se bodo pomerili s Hrvaško, ki je osvojila četrto mesto v skupini C.

SLOVENIJA - FRANCIJA 32:32 (17:16)

Jekaterinburg - Športna dvorana, gledalcev: 100, sodnika: Leszczynski in Piechota (oba Poljska).

Slovenija: Kastelic (9 obramb), Leben (0 obramb), Moljk 1, Stojnič 2, Kavčič, Vlah, Kocbek, Janc 9, Krečič, Prevolnik, Kotar 2, Malus 7, Sokolič 4, Planinc, Marguč 6 (3), Cvetko 1.

Francija: Harbaoui (7 obramb), Gauthier (0 obramb), Mocquais 2, Ferrandier, Lagarde 2, Garain 2, Minne 8 (1), Kounkoud 3, Nozeran, Pelayo 1, Kamtchop 2, Bouchillou, Fabregas 3 (1), Lenne 1, Richardson 6, Mem 2.

Sedemmetrovke: Slovenija 4 (3), Francija 3 (2).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Francija 8 minut.

Rdeči karton: Stojnič (Slovenija, 3 x 2 minuti).

Pred tekmo zadnjega kroga v skupini D sta imeli obe reprezentanci po osem točk, saj sta na prvih štirih tekmah po štirikrat zmagali. Zato je medsebojna tekma odločala o prvem mestu v skupini, ki so ga po neodločenem rezultatu (32:32) zaradi boljše razlike v golih osvojili Slovenci: imeli so 163:115 (+ 48), Francozi pa 157:115 (+ 42).

V osmini finala se bodo Slovenci srečali s Hrvaško, ki je bila četrta v skupini C z enakim številom točk kot Katar (4), a je bila boljša na medsebojni tekmi. Tekma med Slovenijo in Hrvaško bo na sporedu v nedeljo, 16. oktobra, ob 18. uri po slovenskem času.

Odločilno tekmo so boljše začeli Slovenci, ki so po treh minutah vodili že s 3:0. A Francozi so z delnim rezultatom 3:0 rezultat izenačili, nato pa nekajkrat pobegnili na dva gola razlike. Ekipa trenerja Janija Klemenčiča jih je znova ujela pri 8:8 v 17. minuti, po treh zaporednih izenačenjih pa so si francoski kadeti znova priigrali plus dva (13:11).

A mladi Slovenci so spet hitro ujeli priključek (13:13 v 25. minuti), po še treh izenačenjih v seriji pa so naši fantje tik pred koncem prvega polčasa poskrbeli za minimalno vodstvo s 17:6. Slovenska reprezentanca je odlično odigrala začetek drugega polčasa, saj je v manj kot petih minutah naredila delni rezultat 4:0 in na semaforju je bilo že pet golov prednosti (22:17).

Klemenčičeva četa je bila absolutni gospodar na igrišču, pri njenem vodstvu z 29:23 v 48. minuti pa je vse kazalo na to, da je tekma odločena. Toda Francozi, aktualni evropski prvaki v tej starostni kategoriji, so poskrbeli za velik preobrat. V naslednjih devetih minutah so dosegli sedem golov (delna rezultata 3:0 in 4:0), prejeli pa samo enega in dobre tri minute pred koncem je prišlo do novega izenačenja (30:30).

Slovenski igralci so si v napeti končnici dvakrat priigrali gol prednosti (31:30, 32:31), toda obakrat je Francija izenačila in tekma se je končala brez zmagovalca (32:32), pri čemer so Francozi zadnji gol dosegli le šest sekund pred koncem tekme. Za Slovenijo so največ golov dosegli Janc (9), Malus (7) in Marguč (6), za Francijo pa Minne (8) in Richardson (6).

Končni vrstni red v skupini D: 1. Slovenija 9 točk, 2. Francija 9, 3. Brazilija 6, 4. Tunizija 4, 5. Japonska 2, 6. Argentina 0.