19. 9. 2015

Sevnica - Dobova 26:24 (13:8)

Na sosedskem derbiju v Sevnici sta se v tretjem krogu v 1. NLB Leasing ligi srečali domača ekipa in Dobova, povratnica v prvo ligo. Zmaga je ostala v Sevnici, ki je zmagala z dvema goloma razlike - 26:24 (13:8).

SEVNICA - DOBOVA 26:24 (13:8)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 200, sodnika: Smolko (Gornja Radgona) in Sok (Ormož).

Sevnica: Dražetič 4, Brečko 3, Ž. Krnc 3, Zagode 1, Brglez, Gorenjak, Kuhar, Brilej 6, Bezgovšek 5, Flisek, Kolman, J. Krnc, Ranevski 4, Mrgole, Praznik, Leben.

Dobova: Vojin 3, Miklavčič 3, Zafran 2, Rožman, Humek, Fajfar, J. Baznik, Toporišič, Baznik, Kučič 1, Supančič, Koprivc 9 (5), Ferkulj 2, Mlakar 1, Hotko 3 (2), T. Baznik, Blaževič.

Sedemmetrovke: Sevnica 2 (0), Dobova 8 (7).

Izključitve: Sevnica 12 minut, Dobova 8 minut.

Rdeči karton: Ranevski (Sevnica, 42. minuta).

Sevniški rokometaši so v tekmi z Dobovo prišli do svoje prve prvenstvene zmage, s katero so se rešili zadnjega mesta v 1. NLB Leasing ligi. Pred tem so izgubili doma z Gorenjem (18:32) in na gostovanju v Izoli (20:22).

Uvodnih petnajst minut tekme tretjega kroga proti Dobovi je bilo izenačenih, nato pa je Sevnica začela prevzemati vajeti igre v svoje roke. Prednost je počasi in vztrajno rasla, po prvem polčasu pa se je ustavila na plus pet (13:8).

V prvih desetih minutah drugega polčasa se Dobovi ni godilo nič bolje, je pa nato zaigrala bolje in v 45. minuti znižala na dva gola zaostanka (17:19). Gosti so prišli nato le na gol zaostanka, še v 55. minuti je bilo 22:23, nato pa je Sevnica v končnici prišla do več kot gola prednosti, to pa je bilo dovolj za zmago s 26:24.

V domači vrsti se je s šestimi goli izkazal Klemen Brilej, na drugi strani jih je devet dal Luka Koprivc. Sevniška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, Dobova pa bo gostila velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v soboto, 26. septembra.