17. 10. 2015

Dobova - Maribor Branik 23:28 (13:13)

Dobova tudi po sedmem krogu v 1. NLB Leasing ligi ostaja pri treh osvojenih točkah. Tokrat so rokometaši Dobove gostili Maribor Branik in po izenačenem prvem polčasu na koncu izgubili s 23:28 (13:13).

DOBOVA - MARIBOR BRANIK 23:28 (13:13)

Dobova - Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Dobova: Vojin 2, Miklavčič 3 (2), Zafran 1, Rožman, Humek, Toporišič, Baznik M., Kučič 3, Kaučič 1, Koprivc, Supančič, Ferkulj 10 (2), Mlakar, Hotko 2, Blaževič.

Maribor Branik: Cingesar 1, Žmavc 1, Kaleb 5 (2), Jamnik 5, Poklar, Čudič, Mijuškovič, Hrastnik 2, Fidel 1, Špende 6, Verdenik 1, Brajović, Čagalj 2, Štumpfl 1, Miškovič 3, Kastelic.

Sedemmetrovke: Dobova 7 (4), Maribor 4 (2).

Izključitve: Dobova 6 minut, Maribor 10 minut.

Mariborski rokometaši tudi po trenerski zamenjavi ne najdejo prave igre, pod novim strokovnim vodstvom Slavka Iveziča pa so vendarle osvojili štiri točke proti tekmecem z dna lestvice. Po tesni domači zmagi nad Izolčani so slavili še v Dobovi in se počasi pomikajo na prvenstveni lestvici.

Prva polovica tekme je minila v izenačeni predstavi. Na polčasu sta se tekmeca razšla z neodločenim izidom (13:13), drugi polčas pa so bolje pričeli gosti in si v 35. minuti priigrali dva gola prednosti (18:16).

A gostitelji se niso predali, do 42. minute so kljubovali favoriziranim Mariborčanom (18:19). Gosti so v naslednjih štirih minutah naredili delni izid 4:0 in jim ušli na 22:18, v 53. minuti pa je njihova prednost znova znašala le dva gola (23:21). A v prelomnih trenutkih so zadržali dovolj zbranosti in preudarnosti za tretjo zmago v tej sezoni.

V mariborski ekipi je bil najbolj učinkovit Aleksander Špende s šestimi goli, sedem pa jih je pri poražencih zabil Jaka Ferkulj.

Zasedba iz Dobove bo v prihodnjem krogu gostovala pri Celju Pivovarni Laško, mariborska pa v Škofji Loki. Obe tekmi bosta v soboto, 24. oktobra.