14. 11. 2015

Koper 2013 - Istrabenz Plini Izola 25:22 (12:11)

Deseti krog v 1. NLB Leasing ligi za moške je prinesel tudi primorski derbi Koper 2013 - Istrabenz Plini Izola. V polni domači dvorani Bonifika so se veselili Koprčani, ki so sosede premagali z rezultatom 25:22 (12:11).

KOPER 2013 - ISTRABENZ PLINI IZOLA 25:22 (12:11)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 3000, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Koper 2013: Ponikvar, Dolenc, Grzentič, Vlah 7 (1), Krečič 7, Matijaševič, Gašperšič, Moljk, Gorela, Zugan, Rapotec, Smolnik 2, Sokolič 5 (1), Marič, Bratković.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurić 5, Čolić, Gjerek, Božič 8 (2), Stepančič, Selišnik, Žgavec, Čosić 4, Kecman, Vončina, Velkavrh 4 (1), Konig, Matijašević, Madžarevič.

Sedemmetrovke: Koper 2013  5 (2), Istrabenz Plini Izola 5 (3).

Izključitve: Koper 2013  8 minut, Istrabenz Plini Izola 14 minut.

Primorski derbi v lepo napolnjeni koprski Bonifiki, v kateri se je zbralo skoraj 3000 gledalcev, je po napetem obračunu pripadel domačim igralcem, ki so Izolo lomili vse do končnice tekme. Malenkost bolje so tekmo začeli gosti, v deseti minuti pa je bil izid izenačen na 3:3.

V 16. minuti so gosti vodili s 6:5, nato pa je tri minute kasneje Gregor Krečič zadel za koprsko vodstvo 8:7. Z golom prednosti so domači rokometaši tudi odšli na odmor (12:11).

Po njem se je nadaljevalo izenačeno srečanje. V 43. minuti je bilo 17:17, v zadnjih deset minut tekme pa sta ekipi vstopili z neodločenim rezultatom 20:20.

Nato so Koprčani povedli z 22:20 in 23:21, a so se Izolčani dvakrat uspeli približati na gol zaostanka (20:21, 22:23). Toda do konca tekme so razliko še povišali, ko sta zapored zadela Tilen Sokolič in Adam Bratkovič za koprsko zmago s 25:22.

Pri domačih sta po sedemkrat zadela Aleks Vlah in Grega Krečič, na drugi strani se je še z enim več izkazal Peter Božič.

Izolčani bodo naslednjo tekmo igrali doma proti Slovanu, Koprčani v gosteh pri Dobovi. Obe tekmi bosta v soboto.