2. 3. 2016

Celjski rokometaši zanesljivo proti Izoli

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na prvi tekmi 20. kola 1. NLB Leasing lige na domačem terenu s 36:18 (22:6) ugnali Istrabenz Pline Izolo. Ostale tekme bodo na sporedu v petek in soboto.

1. NLB LEASING LIGA

CELJE PIVOVARNA LAŠKO : ISTRABENZ PLINI IZOLA 36:18 (22:6)
Janc in Marguč po 6; Velkavrh 7, Kecman 4.

Sedemmetrovke:
Celje Pivovarna Laško 4 (4), Istrabenz Plini Izola 3 (1).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Istrabenz Plini Izola 6 minut.

Celjski rokometaši so na generalki za sobotno domačo tekmo zadnjega kola v evropski ligi prvakov s turškim Bešiktašem iz Istanbula zanesljivo premagali Izolčane. Izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta so kraljevali od prve do zadnje minute, vihrava primorska zasedba jim ni bila kos v nobenem elementu rokometne igre. Gostitelji so si že po osmih minutah priigrali vodstvo 6:1, na polčasu pa si priigrali 16 golov prednosti (22:6). V nadaljevanju so zalogo v zadetkih oplemenitili, v 44. minuti je znašala +22 (30:8), na koncu pa so tudi pričakovano zmagali.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Blaž Janc in Gal Marguč, oba sta dosegla po šest golov, v izolski pa je prednjačil Andraž Velkavrh s sedmimi zadetki. Celjani bodo v prihodnjem kolu gostovali v Dobovi, Izolani pa bodo gostili trebanjski Trimo. Obe tekmi bosta v sredo, 9. marca.