Koper na domačem terenu visoko premagal Maribor, 17. 9. 2016

Koper na domačem terenu visoko premagal Maribor

Rokometaši so v 1. A državni rokometni ligi odigrali 2. kolo, v katerem pa so Koprčani visoko, z 32:20, premagali goste iz Maribora. 3. kolo bodo v sredo, 21. septembra, ob 19.00, odprli Mariborčani in Ptujčani.

Osrednja tekma drugega kroga je bila v koprski Bonifiki, kjer so domači rokometaši zanesljivo premagali tekmece iz štajerske prestolnice.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so vodili od prve do zadnje minute. Že v 10. minuti so si priigrali prednost treh golov (6:3), v nadaljevanju pa niso popustili. Postopoma so višali svojo prednost in si dvakrat priigrali pet golov naskoka (12:7, 13:8), polčas pa zaključili s +3 (13:10).

Štajerci so imeli v prvi polovici polčasa pravi strelski mrk, Primorci so vse njihove težave pridoma izkoristili, naredili delni izid 7:0 in povišali vodstvo na 20:10. Gosti so prvi gol dosegli šele v 44. minuti, ko je zadel Žiga Stopar, razglašeni in sprijaznjeni s svojo usodo pa nato komaj čakali na konec dvoboja.

V domači ekipi sta po pet golov dosegla Žiga Smolnik in Nejc Planinc, v gostujoči pa je bil najbolj učinkovit David Bogadi s štirimi zadetki.