15. 2. 2017

Mariborčani Riku Ribnici prizadejali drugi zaporedni poraz

Rokometaši Maribora Branika so na predčasno odigranem derbiju 20. kola Lige NLB v domači dvorani Tabor s 27:26 presenetili Riko Ribnico in ji zadali drugi poraz v tej sezoni.

Vodilna ekipa Lige NLB Riko Ribnica je doživela drugi zaporedni poraz. Pred dnevi je namreč z enako razliko kot proti Štajercem na derbiju vrha prvenstvene lestvice za gol izgubila proti Kopru 2013.

Tekma v Mariboru je bila povsem izenačena do 21. minute, ko so gostitelji prvič povedli z dvema goloma razlike. Do treh golov prednosti so prišli v zadnji minuti prvega polčasa, ko so zadeli za 16:13. Drugi polčas so imeli Štajerci vse vajeti igre v svojih rokah, saj so vztrajno izkoriščali ponujene priložnosti in večali razliko. Tako so v 46. minuti povedli s 24:18 in vse bolj je kazalo, da bosta dve točki ostali v Mariboru. A so se morali izbranci domačega trenerja Sebastjana Soviča zanju še potruditi, saj je Ribnica pritisnila in v 59. minuti po golu reprezentanta Jana Grebenca znižala na 26:27, vendar do preobrata ni zmogla.

Prvi strelec tekme je bil Grebenc z devetimi goli. Gašper Hrastnik jih je na drugi strani zabil šest.