8. 8. 2019

Kadeti nadigrali tekmece

Slovenska kadetska reprezentanca je na SP v Severni Makedoniji s 30:22 (16:9) premagala Savdsko Arabijo. Najboljši igralec tekme je bil Slovenec z dresom št. 5, Enej Jovičič Slatinek, ki je dosegel 7 zadetkov.

Niti druge tekme na prvenstvu je skozi vseh 60. minut držala v rokah Slovenija. Tekmecu je šele v 12. minuti uspelo doseči prvi gol, Slovenija jih je do takrat nanizala že sedem. Največja razlika na tekmi je bila kar 12 golov, po delnem izidu 6:1 za Savdsko Arabijo pa sta se reprezentanci razšli z osmimi goli razlike.

Naslednja tekma izbrano vrsto čaka že jutri, ko se bo ob 18.30 pomerila s Španci.

Janez Klemenčič, selektor Slovenije:
»Tekmo smo sicer dobili z razliko osmih zadetkov, a kljub zmagi nismo zadovoljni. Igra, ki so jo fantje pokazali v drugem delu drugega polčasa in pristop nista bila na nivoju. S takšnim rokometom bomo imeli na prihodnjih tekmah težave.«