16. 2. 2022

Sprememba na vrhu lestvice 1. ženske rokometne lige

Celjanke so po zmagi nad rokometašicami Trga ABC Izole skočile na vrh lestvice modre skupine 1. ženske rokometne lige.

Ekipa iz Izole je v prvem polčasu še držala korak s tekmicami, v nadaljevanju pa jim je zmanjkalo moči. Izbranke Miše Marinček so vknjižile enajsto zmago v sezoni. Zdaj imajo na vrhu lestvice modre skupine 1. ženske rokometne lige točko prednosti pred drugouvrščenimi Ajdovkami in tri pred tretjeuvrščenimi Krimovkami (tri tekme manj).

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 12. KROG:

sreda, 16. februarja, 19.00:
ŽRK Z'DEŽELE : ŽRK TRGO ABC IZOLA 29:14 (14:10)
Bon-Brzin 8 (1), Strnad (2) in Pišek po 5; Vujmilovič 7, Nadarevič (2) in Žerjal po 2.

Rokometašice Trga ABC Izole so se le dva dneva po gostovanju pri zasedbi Krima Mercatorja pomerile še proti ekipi Z'dežele. Zaostala tekma 12. kroga modre skupine se je odvila po pričakovanjih. V tretji minuti je gostiteljice v vodstvo povedla Jasmina Pišek (1:0), nato pa so prednost v svojih rokah držale vse do konca srečanja. Do odmora so jo povečale na štiri gole (14:10), v drugi polovici dvoboja pa so povsem prevzele pobudo.
Delni izid Celjank 4:0 je še povečal težave Izolank. Po rezultatu 18:10 se tekmicam niso več uspele približati. 15 minut pred koncem je semafor v športni dvorani Golovec kazal 20:11 v korist izbrank Miše Marinček, tekma pa se je končala z rezultatom 29:14.
Osem zadetkov je za zasedbo Z'dežele dosegla Iza Bon-Brzin, za gostje pa je sedemkrat zadela Martina Vujmilovič.
Konec tedna obe ekipi čakata zaostali tekmi 11. kroga. Celjanke se bodo pomerile z Mlinotestom Ajdovščino, Izolanke pa s Ptujem.

IZJAVA PO TEKMI

Iza Bon-Brzin, rokometašica Z'dežele:
"Prvi polčas nam ni stekel po načrtih, a pomembno je, da smo tekmo pripeljale do konca. Vesela sem, da nadaljujemo z zmagami. Popolnoma smo osredotočene na prihodnjo tekmo, ki bo najpomembnejša v tej sezoni."