27. 2. 2022

Celjanke uspešne 12. v sezoni, Mariborčanke in Kranjčanke so se razšle z neodločenim izidom

Teden so na nedeljskih dvobojih sklenile rokometašice Z'dežele, Ptuja, Branika Maribora in Save Kranja.

Zaostala tekma desetega kroga zelene skupine 1. ženske rokometne lige se je končala z neodločenim izidom (22:22). Mariborčanke so tako po tesnem petkovem porazu proti zasedbi Vrhnike na domačem parketu le prišle do nove točke.

Od modre skupine pa sta bili aktivni ekipi Z'dežele in Ptuja. Celjanke v tej sezoni kažejo odlične predstave, kar jih na lestvici uvršča na trenutno drugo mesto. Tudi v tokratnem obračunu so upravičile vlogo favoritinj in zabeležile visoko zmago (36:20) proti tekmicam s Ptuja.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 16. KROG:

nedelja, 27. februarja:
ŽRK Z'DEŽELE : ŽRK PTUJ 36:20 (18:9)
Regner 8 (1), Strnad 7 (3); Kolenko (2) in Planinc (2) po 5.

Gostiteljice v uvodnih minutah dvoboja niso bile najbolj prepričljive. Ptujčanke so do 12. minute še držale stik s tekmicami, nato pa so jih te popolnoma nadigrale. Katja Čerenjak je s sedmih metrov zadela za začetek delnega izida 6:1, s katerim so si izbranke Miše Marinček priigrale ugodno prednost pred nadaljevanjem (14:8). A niso se ustavljale. Do konca prvega polčasa so še bolj stopile na plin in na odmor odšle s prednostjo devetih zadetkov (18:9). Za prvo dvomestno vodstvo je v 34. minuti zadela Jasmina Pišek (20:10). Dvoboj je bil takrat praktično odločen, saj gostiteljice niso dovolile, da se jim Ptujčanke približajo na manj kot deset zadetkov zaostanka. Na koncu so 12. zmago v sezoni slavile z rezultatom 36:20.
Najboljša strelka zmagovalne zasedbe je bila z osmimi zadetki Katarina Regner, za ekipo Ptuja pa sta Minea Kolenko in Alina Planinc zadeli petkrat.
Celjanke v četrtek, 10. marca, čaka zahtevno gostovanje pri aktualnih državnih prvakinjah iz Ljubljane, prihodnja tekma izbrank Mateja Bračiča pa bo na sporedu v sredo, 16. marca, ko bodo doma gostile Žalčanke.

Katarina Regner, rokometašica Z'dežele:
"Na začetku tekme smo bile v obrambi premalo odločne in tako Ptujčankam pustile preveč lahkih zadetkov. To smo tekom srečanja popravile in prišle do visoke prednosti, ki smo jo zadržale do konca."

Alina Planinc, rokometašica Ptuja:
"To je bila ena naših slabših predstav. V obrambi smo bile neorganizirane, v napadu pa nam ni šlo po načrtu, da bi prišle do lahkih zadetkov. Čestital ekipi Z'dežele. Pokazale so odlično igro."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 10. KROG:

ŽRK BRANIK MARIBOR : RK SAVA KRANJ 22:22 (10:10)
Urbančič 6 (3), Paradiž 4; Krajnik 6, Štular (1) in Ožegovič (1) po 4.

Mariborčanke in Kranjčanke so od prve do zadnje minute prikazale izjemno enakovredni predstavi. V prvem polčasu si nobena od ekip ni priigrala več kot zadetka prednosti. Po 30 minutah igre je bil izid poravnan na 10:10. V drugem polčasu je bila stvar precej podobna. Gostiteljice so si v 55. minuti prvič na srečanju priigrale dva gola prednosti (20:18), a zaloga ni zadostovala do konca. V izdihljajih tekme je za 22:22 zadela Ahmedina Muljkovič in odločila dvoboj, ki se je končal z remijem.
Tudi najboljši strelki obeh ekip sta dosegli enako število zadetkov. Urša Urbančič je za Mariborčanke zadela šestkrat, prav tako tudi Iza Krajnik za gostje.