23. 3. 2022

Novomeščanke boljše od oslabljene ekipe Zagorja

V sredo so Novomeščanke in Zagorjanke odigrale zaostali obračun 12. kroga modre skupine 1. ženske rokometne lige. Zmaga je na koncu ostala doma.

Novomeščanke so na domačem parketu hitro prevzele niti igre v svoje roke in se otresle odpora oslabljene ekipe Zagorja. Po prvi polovici so imele pet golov prednosti, v nadaljevanju pa še stopile na plin in slavile zmago s 34:21.

Pestro bo tudi v petek. Na tretjem dvoboju v tednu dni bodo rokometašice Zagorja gostovale v Litiji, obračun pa čaka tudi dve ekipi zelene skupine. Zasedba Zvezde Logatca se bo odpravila v Kranj.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 12. KROG:

sreda, 23. marca:
ŽRK KRKA NOVO MESTO : RŽK ZAGORJE 34:21 (18:13)
Novak 7 (2), Udovč 6; Deljič 7, Nikolič 6.

Novomeščanke so na domačem parketu hitro prevzele pobudo. Po desetih minutah igre so vodile za pet golov (7:2), v nadaljevanju pa kljub nekaj vzponom in padcem prednost ohranile do konca prvega dela tekme. Semafor je ob polčasu kazal 18:13 v korist izbrank Gašperja Kovača. V drugem delu je utrujenost rokometašic Zagorja, ki so igrale drugo tekmo v 24 urah, prišla še bolj do izraza. Gostje so uspele doseči osem golov, gostiteljice pa so bile bolj razpoložene. V 46. minuti so povedle za deset, do konca pa presenečenja niso pustile.
Najbolj razpoloženi strelki z obeh strani sta zabili sedemkrat. Erin Novak za Novomeščanke, Tijana Deljič pa za Zagorjanke.

Deja Udovč, rokometašica Krke Novega mesta:
"Uspešno smo zaključile še zaostalo tekmo z Zagorjankami. V obrambi smo se borile in tako hitro prišle do lepega vodstva. V napadu nam je nekaj težav povzročala nasprotna vratarka, Katarina Džambo."

Saša Golavšek, rokometašica Zagorja:
"Poznala se je utrujenost s torkove tekme. Prišle pa smo tudi z oslabljeno ekipo, a borile smo se do zadnjega piska."