19. 4. 2022

Velenjčani v drugem polčasu dodali na plin

Rokometaši Gorenja Velenja in Jeruzalema Ormoža so v torek odigrali zaostalo tekmo 21. kroga Lige NLB. Z odličnim drugim polčasom - v zadnjih 24 minutah so napravili delni niz 17:5 - so se zmage veselili aktualni prvaki iz Šaleške doline. Od ormoških vinarjev so bili boljši s 36:24.

Preostale tekme so bile odigrane že v začetku aprila. Ormožani so premagali Mariborčane (34:29), rokometaši SVIŠ Ivančne Gorice so ugnali ekipo Herza Šmartnega (28:22), Dobova je premoč priznala Kopru (26:28), Trebanjci so prepričljivo odpravili LL Grosist Slovan (35:23), Ribničani so bili za gol prekratki v Slovenj Gradcu (29:30), Celjani pa so slavili v Ljubljani (41:29).

LIGA NLB, 21. KROG:

torek, 19. aprila:
RK GORENJE VELENJE : RK JERUZALEM ORMOŽ 36:24 (17:15)
Verdinek 8, Haseljić 5; Kosi 5, Žuran 4.

Igralec tekme: Matic Verdinek (RK Gorenje Velenje)

Velenjski rokometaši so po uspešno opravili novo nalogo v Ligi NLB. Status favorita v obračunu z Ormožani so sicer po zadržanem prvem polčasu potrdili šele v drugem, a so na koncu dosegli visoko zmago.
Jeruzalem je bil enakovreden tekmec v prvem polčasu in tudi na začetku drugega. Po dveh golih zaostanka ob odmoru so namreč gostje prišli do dveh izenačenj (18:18 in 19:19). A gol Matije Pandeva za ta izid je bil za dolgo tudi zadnji gostujoče zasedbe.
Sledil je namreč strelski mrk Jeruzalema in minute Gorenja, v katerih so domači zanesljivo višali prednost. Z delnim izidom 10:0 so v naslednjih 12 minutah poskrbeli za visoko vodstvo in že precej pred koncem odločili dvoboj.
Največ golov, osem, je pri domačih dosegel Matic Verdinek, pet jih je dodal Ibrahim Haseljić. Pri Jeruzalemu pa je bil najbolj razpoložen Tilen Kosi s petimi.
Velenjčane naslednja ligaška tekma čaka v petek, ko bodo gostovali na Kodeljevem, Jeruzalem pa bo v soboto gostil Dobovo.

IZJAVI PRED TEKMO

Matic Verdinek, rokometaš Gorenja Velenja:
"Tekma je bila na začetku zelo izenačena. V prvem polčasu nismo pokazali največ, česar smo sposobni, ne v napadu, ne v obrambi in Jeruzalem Ormož nam je vseh trideset minut dihal za ovratnik. Ekipi bi čestital za drugi polčas. Pokazali smo dobro igro, po rezultatu se vidi, da smo imeli v drugem delu tekme hiter pretok žoge in dosegali lahke zadetke. Kar smo prikazali v drugem polčasu je naša igra, ki nas krasi od lanskega leta. Še enkrat iskrene čestitke vsem!

David Bogadi, rokometaš Jeruzalema Ormoža:
"Za nami je pričakovano težka tekma. Prvi polčas smo odigrali dobro in se trideset minut upirali gostiteljem. V drugem polčasu smo popustili, v obrambi niso bili zbrani, kar so domačini izkoristili in na koncu zasluženo slavili."