12. 9. 2022

Pirančanke za uvod zanesljive proti ekipi Vrhnike

Ekipa Pirana je v prvem krogu zelene skupine 1. ženske rokometne lige zabeležila zanesljivo zmago nad zasedbo Vrhnike. Gostje so v uvodnih minutah drugega polčasa zaostajale za tri gole, v nadaljevanju srečanja pa so gostiteljice prevladale na domačem parketu. Na koncu so bile boljše za 17 zadetkov (40:23).

V sredo bo v okviru prvega kroga 1. ženske rokometne lige na sporedu še obračun med Krimovkami in Ptujčankami, srečanje med Kranjčankami in Koprčankami pa bo odigran nekoliko kasneje, v soboto, 24. septembra, ob 18.00.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 1. KROG

Ponedeljek, 12. septembra
RK PIRAN : ŠDRŠ VRHNIKA 40:23 (19:13)
Kolobarič 13 (1), Borišek 10 (3); Nusdorfer (3) in Cankar (3) po 6.

Pirančanke so odlično odprle novo sezono v 1. ženski rokometni ligi. Na domačem parketu so tekmice z Vrhnike nadigrale že v prvem polčasu. V deveti minuti je za prvo vodstvo varovank Aleša Filipčiča zadela Anja Kolobarič (5:4). V nadaljevanju so gostje še držale priključek, devet minut pred koncem prvega dela še vodile z 12:11, nato pa so rokometašice Pirana stopile na plin. Naredile so delni izid 8:1 in na odmor odšle s prednostjo šestih golov (19:13). Drugi polčas so nekoliko bolje odprle Vrhničanke. Dvakrat je zadela Jerneja Cankar, enkrat Špela Nusdorfer, v vratih pa se je izkazala Iza Malovrh. Gostujoča zasedba je zaostanek zmanjšala na tri gole (16:19), nato pa je ostala povsem brez možnosti. Pirančanke so namreč zagospodarile na igrišču. 12 minut pred koncem je Kristina Kokotec zadela za prvo dvomestno prednost (30:20) in vprašanje o zmagovalkah je bilo razrešeno. Po 60 minutah igre je semafor kazal 40:23 v korist gostiteljic.
Med njimi sta se kar dve rokometašici izkazali z dvomestnim številom zadetkov. Kolobaričeva je zadela 13-krat, Sara Borišek pa desetkrat. Najbolj razpoloženi strelki v ekipi Vrhnike sta bili Nusdorferjeva in Cankarjeva s po šestimi goli.
V drugem krogu ekipo Pirana čaka gostovanje v Kranju, Vrhničanke pa bodo tokrat proste.

Kristina Kokotec, rokometašica Pirana: "Naša ekipa si zasluži vse čestitke, saj smo prikazale zelo dobro igro. Moram priznati, da sem zelo vesela in ponosna na našo prvo zmago v tej sezoni. Lep začetek. Trener Aleš Filipčič je od nas zahteval, da razvijemo svojo igro, da igramo ekipno ter da se borimo po svojih najboljših močeh. Mislim, da nam je uspelo. Z ekipo se zelo razumemo. V pripravljalnem obdobju smo se zelo povezale, dobro smo se ujele. Energija je prava in upam, da bomo to ohranile v nadaljevanju. Ekipni duh je velikega pomena. Čestitke ekipi Vrhnike za borbenost."

Tara Jonovič, trenerka vratark Vrhnike: "Tekmo bi ocenila kot zelo slabo, težko jo komentiram. Priprave na sezono so potekale dobro, toda igra nam ni stekla, kot smo si želeli. Imamo tri nove rokometašice, vendar to ne sme biti razlog za tako slab rezultat. Čestitke ekipi Pirana!"