2. 10. 2022

Celjani uspešni četrtič v sezoni

Aktualni državni prvaki v Ligi NLB po štirih tekmah ostajajo pri polnem izkupičku točk. Na zadnjem dvoboju četrtega kroga so se jim Koprčani dobro postavili po robu, a so Celjani ob koncu srečanja v domačem Zlatorogu rezultat obrnili v svojo korist. Semafor je po 60 minutah igre kazal 34:30 v korist varovancev Alema Toskića.

LIGA NLB, 4. KROG

Nedelja, 2. oktobra
RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RD KOPER 34:30 (15:16)
Marguč 8 (4), Mazej 6; Poklar 11 (3), Žagar 5.

Igralec tekme: Gal Marguč (RK Celje Pivovarna Laško)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so vpisali četrto zmago v Ligi NLB. Stoodstotni izkupiček v uvodu v sezono so potrdili proti ekipi Kopra, ki po štirih krogih ostaja pri eni točki s prve tekme proti SVIŠ Ivančni Gorici. Celjani so se morali krepko potruditi za načrtovani točki, saj so Primorci odigrali hrabro in čvrsto tekmo ter bili dve tretjini časa povsem enakovreden tekmec. Koper je že na začetku povedel s 4:2, prednost dveh zadetkov je imel tudi po polovici prvega polčasa (10:8), kasneje pa je vodil celo s 14:11. Gostitelji so odločilen korak k zmagi naredili v prvi polovici drugega dela. Z delnim izidom 5:0 so prišli do prednosti 23:19, ki je do konca tekme niso izpustili iz rok.
Prvi strelec gostiteljev je bil Gal Marguč z osmimi goli, na drugi strani pa jih je Tine Poklar zabil enajst.
Ekipa Celja Pivovarne Laško bo v naslednjem krogu gostovala pri LL Grosistu Slovanu, Koper pa bo gostil Slovenj Gradec.

IZJAVI PO TEKMI

Alem Toskić, trener Celja Pivovarne Laško: "Izpolnili smo cilj, dosegli novo zmago in vknjižili pomembni dve točki. Nisem povsem zadovoljen s prikazanim, mučili smo se skozi večji del srečanja. Tej mladi ekipi se je poznala utrujenost, hkrati smo igrali še brez dveh najizkušenejših rokometašev. Kot rečeno, pomembno je, da se veselimo novih dveh točk, pred nami pa je sedaj nov izziv - sredina tekma Lige prvakov."

Benjamin Bekrič, rokometaš Kopra: "Prvi polčas smo odigrali zelo dobro in se do 40. minute enakovredno kosali s Celjani. Nato smo naredili nekaj napak, gostitelji so to znali kaznovati in se nato postopoma odlepili od nas."