6. 10. 2022

Ajdovke ostajajo pri polnem izkupičku točk v 1. ŽRL

Na edinem četrtkovem obračunu 1. ženske rokometne lige so si zmago priigrale rokometašice Mlinotesta Ajdovščine, ki so bile s 37:20 boljše od zasedbe Velenja. Ajdovke z novima dvema točkama na svojem računu v tej sezoni ostajajo pri polnem izkupičku.

V petek se bo četrti krog nadaljeval s srečanjem med Litijankami in Izolankami, v soboto pa bodo na parket stopile še Novomeščanke, ki bodo doma gostile Ptujčanke.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 3. KROG

Četrtek, 6. oktobra
ŽRK VELENJE : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 20:37 (11:18)
Ferenc 4 (2), Oder 3 (1); Abina 10 (1), Fegic 6.

Ajdovke so vodile skozi vso srečanje. Led je v Velenju prebila Slađana Perazić in gostje povedla v vodstvo z 1:0. V nadaljevanju so ga držale v svojih rokah, a so jim varovanke Snežane Rodič dihale za ovratnik. V 19. minuti so zaostajale le za gol (8:9), a je Ajdovkam do konca prvega polčasa uspelo narediti delni izid 9:3. Z njim so si priigrale ugodno zalogo pred nadaljevanjem (18:11). Ob vrnitvi na parket so Velenjčanke na domačem parketu ostale brez možnosti. Z novim delnim izidom 4:0 v uvodnih šestih minutah drugega dela do prednost povečale na enajst golov. Veliko zalogo so varovanke Jana Žbogarja v nadaljevanju še povečale, za kar je bila z desetimi goli zaslužna predvsem Ana Abina. Za domačo zasedbo je štiri gole dosegla Nastja Ferenc.
V četrtem krogu bodo Velenjčanke gostovale na Ptuju, Ajdovke pa v Celju.

Nika Priteržnik, rokometašica Velenja: "Vedele smo, da bo tekma proti Mlinotestu Ajdovščini zahtevna. Gostje so zasluženo slavile zmago. Naše misli so že usmerjene na naslednjo tekmo."

Klara Hrovatič, vratarka Mlinotesta Ajdovščine: "Za nami je tekma tretjega kroga v Velenju. Tekmo smo slabše začele, nato nam je steklo tako v napadu kot v obrambi. Na koncu smo si priborile pozitiven rezultat."