7. 10. 2022

Ribničani zadali prvi poraz Trebanjcem

Peti krog Lige NLB so z zmago odprli Ribničani, ki so v Trebnjem na kolena spravili varovance Uroša Zormana. Po prvem polčasu so imeli dva gola prednosti, ki so jo zadržali do konca in se veselili četrte zmage v sezoni. Rokometaši Rika Ribnice so zdaj izenačeni s Celjani in Trebanjci, vsi imajo namreč po osem točk.

V soboto se bo peti krog nadaljeval s štirimi dvoboji. Novomeščani bodo gostovali v Velenju, Slovenjgradčani v Kopru, Krčani v Ormožu, Ivančnogoričani pa v Škofji Loki. Teden bodo z nedeljskim večernim obračunom sklenili rokometaši LL Grosista Slovana in Celja Pivovarne Laško. Ekipi Dobove in Maribora Branika pa bosta tekmo petega kroga odigrali v soboto, 29. oktobra.

LIGA NLB, 5. KROG

Petek, 7. oktobra
RK TRIMO TREBNJE : RD RIKO RIBNICA 23:25 (9:11)
Glavaš 5 (2), Potočnik, Didovič in Miklavec po 3; Hrastnik 7, Laljek 5 (1).

Osrednja tekma petega kroga med doslej vodilnimi Trebanjci in tretjeuvrščenimi Ribničani se je končala z zmago gostujočih rokometašev. Absolutni junak dvobojev je bil hrvaški vratar Sandro Meštrić, ki je predvsem v končnici drugega polčasa s svojimi bravuroznimi obrambami paral živce domačim rokometašem. Trebanjci so po uvodnih štirih "sprehodih" proti tekmecem iz Dobove, Krškega, Škofje Loke in Ivančne Gorice tako prvič v tej sezoni okusili grenkobo poraza na domačih tleh. Gosti iz dežele suhe robe so enim glavnih pretendentov za končno zmago v Ligi NLB skozi celotno tekmo povzročali gromozanske preglavice. Z bojevito predstavo so si v 26. minuti priigrali dva gola prednosti (9:7), a so jih gostitelji dve minuti kasneje ujeli in izenačili na 9:9. Končnica prvega dela tekme je znova minila v znamenju Ribničanov, po golih Gašperja Hrastnika in Ivana Laljeka so se na veliki odmor odpravili s prednostjo dveh golov (11:9). V začetku drugega polčasa so izbranci domačega trenerja Uroša Zormana zaigrali veliko bolje, poleg v prvem polčasu edinega razpoloženega moža v svojih vrstah, vratarja Aljoše Čudiča, so se razigrali tudi njegovi soigralci v polju. Po vsega štirih minutah igre so po golu Filipa Glavaša povedli s 13:12, v 37. minuti pa s 15:13. A Ribničani niso izobesili bele zastave, hitro so nevtralizirali zaostanek in si v 41. minuti znova priigrali prednost dveh golov (18:16), le dve minuti kasneje pa prvič na dvoboju po golu Laljeka povedli za tri (19:16). Gostitelji so jih v 48. minuti ponovno ujeli in izenačili na 21:21, v končnici dvoboja pa je "eksplodiral" Meštrić, ki je dobesedno začaral svoj gol, med drugim je ubranil zadnje tri sedemmetrovke, in tako nagnil tehtnico na ribniško stran.
V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita Hrastnik s sedmimi in Leljek s petimi goli, v domači pa Glavaš s petimi zadetki.
Trebanjska ekipa bo po dvotedenskem premoru zaradi reprezentančnih kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu v Nemčiji 2024 v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, ribniška pa bo gostila Urbanscape Loko.

IZJAVA PO TEKMI

Aljoša Čudič, vratar Trima Trebnjega: "Obe ekipi sta pustili zadnji atom moči na igrišču. Bil je pravi derbi. Na žalost nismo izkoristili napak gostov, da bi se odlepili od njih. Oni so jih. Na koncu so Ribničani odnesli dve točki, mi pa se moramo osredotočiti in iti naprej. Sezona je še dolga, veliko točk se lahko osvoji ali izgubi. Še veliko derbijev se bo odigralo, je pa res, da poraz na domačem terenu ni dober rezultat."