7. 10. 2022

Litijanke do prve zmage v državnem prvenstvu

Edini petkov obračun 1. ženske rokometne lige je bil odigran v Litiji, kjer so gostiteljice gostile ekipo Trga ABC Izole. Litijanke so si v prvem polčasu priigrale ugodno prednost, ki so jo do konca srečanja ubranile in si tako priigrale prvi dve točki v tej sezoni.

V soboto bodo na parket stopile še Novomeščanke, ki bodo doma gostile Ptujčanke.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 3. KROG

Petek, 7. oktobra
ŽRD LITIJA : ŽRK TRGO ABC IZOLA 29:21 (17:10)
M. Kogovšek 8 (4), T. Kogovšek in Tomc (2) po 7; Treven 6, Berzelak (2) in Krese po 4.

V spopadu ekip, ki v tej sezoni še nista osvojili točk, so niti igre v svojih rokah držale Litijanke. Hitro so si priigrale lepo prednost, v deveti minuti je Aleksandra Petrukhina zadela za 6:2. Gostiteljice so vodstvo iz minute v minuto povečevale. Do konca prvega polčasa so imele sedem golov naskoka pred tekmicami iz Izole (17:10). Varovanke Boštjana Kogovška so v drugem delu srečanja nekoliko popustile. Nikolina Stojičič je v 41. minuti zmanjšala zaostanek na štiri gole (17:21), a so gostiteljice znova stopile na plin. Semafor je po 60 minutah kazal 29:21.
Za zmago Litijank je najbolj zaslužna Manca Kogovšek, ki je dosegla osem zadetkov, na drugi strani je mrežo šestkrat zatresla Teja Treven.
Ekipa Litije bo v četrtem krogu gostovala v Ljubljani pri Krimu Mercatorju, Izolanke pa bodo na domačem terenu gostile zasedbo Krko Novega mesta.

Jelena Gavrilovič, rokometašica Litije: "Verjamem, da smo zmagale zaradi dobre obrambe in posledično dobrih nasprotnih napadov ter hitre igre. Vse skupaj je pripomoglo k dvema točkama."

Maja Krese, rokometašica Trga ABC Izole: "Občutki po tekmi niso najboljši. Na obračun z Litijo smo se veliko pripravljale, a žal nismo znale uresničiti tistega, kar smo trenirale. Ni se nam izšlo, ampak gremo z dvignjeno glavo naprej. Sezona je še dolga, zato se da še vse popraviti, da pridemo do novih točk."