9. 10. 2022

Celjani po zmagi v Ljubljani sami na vrhu lestvice Lige NLB

Celjani so zabeležili še peto zmago v tej sezoni in se z njo povzpeli na vrh lestvice Lige NLB. V nedeljo so gostovali v slovenski prestolnici, ekipo LL Grosista Slovana so premagali s končni rezultatom 34:29. Najbolj zaslužna sta bila Gal Marguč in Aleks Vlah, ki sta za goste dosegla po osem golov.

Ekipi Dobove in Maribora Branika pa bosta tekmo petega kroga odigrali v soboto, 29. oktobra.

LIGA NLB, 5. KROG

Nedelja, 9. oktobra
RD LL GROSIST SLOVAN : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 29:34 (15:19)
Soršak in Pintar po 6; Marguč (5) in Vlah po 8.

Igralec tekme: Gal Marguč (RK Celje Pivovarna Laško)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na prvih štirih tekmah v letošnji sezoni državnega prvenstva štirikrat zmagali in tudi po petem krogu ostajajo nepremagani. Rokometaši LL Grosista Slovana pa še vedno iščejo prvo zmago sezone, po petih krogih imajo dva remija in tri poraze. V uvodnih minutah dvoboja sta si ekipi izmenjavali vodstvo. Sredi prvega polčasa pa so Celjani prevzeli pobudo ter se nekoliko oddaljili in povedli za štiri gole (11:7). Rokometaši iz knežjega mesta so tudi na odmor odšli s takšno prednostjo, čeprav je LL Grosist Slovan nekajkrat pred odmorom uspel znižati zaostanek. Tudi v drugem polčasu so bili celjski rokometaši tisti, ki so narekovali ritem, prednosti pa do konca dvoboja niso več zapravili in tekmo varno pripeljali do konca.
Pri zmagovalnih Celjanih sta bila najuspešnejša Gal Marguč in Aleks Vlah, oba po osem golov, pri Ljubljančanih pa sta bila s šestimi najučinkovitejša Jaka Soršak in Blaž Pintar.
V šestem krogu bodo Celjani v domači dvorani Zlatorog gostili Dobovo, LL Grosist Slovan pa odhaja na gostovanje v Slovenj Gradec.

Jaka Soršak, rokometaš LL Grosista Slovana: "Tekmo smo odigrali kar dobro. Konec prvega polčasa smo padli v obrambi, v drugem pa smo imeli malo težav z realizacijo strelov. Mislim, da smo dokazali, da smo lahko trd oreh za Celjane."

Gal Marguč, rokometaš Celja Pivovarne Laško: "Vedeli smo, da nas čaka zahtevna tekma. Ljubljančani so igrali neobremenjeno, izkazali so se za trdega tekmeca. Mi nismo bili na želeni ravni. Trudili smo se skozi vso tekmo in imeli na srečo ves čas varno razliko, tako da zmaga ni bila pod vprašajem."