15. 10. 2022

Ajdovke do zmage v celjskem Zlatorogu

Rokometašice Mlinotesta Ajdovščine so dobile edini sobotni obračun modre skupine 1. ženske rokometne lige. Z 32:27 so v celjskem Zlatorogu premagale gostiteljice. Trije dvoboji zelene skupine pa so se končali z zmagami Vrhničank, ki so bile s 35:32 boljše od Olimpije, Ljubljančank, ki so z 28:27 ugnale Kranjčanke, in Logatčank, ki so s 23:19 slavile zmago proti Koprčankam.

V nedeljo sledi dvoboj med ekipama Ptuja in Velenja, v sredo pa bodo četrti krog sklenile Krimovke in Litijanke.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 4. KROG

Sobota, 15. oktobra
ŽRK Z'DEŽELE : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 27:32 (12:15)
Novak 11 (7), Vrček 5; Abina 9 (2), Perazić 5.

Uvod obračuna med drugo- in tretjeuvršeno ekipo pretekle sezone je bil precej izenačen. Po 12 minutah igre je semafor kazal 6:6, nato pa so dvakrat zapored zadele gostje. Slađana Perazić in Maja Grmek sta svoji ekipi priigrali majhno prednost (8:6). A Celjanke so se približale in v 18. minuti preko Erin Novak, ki je izkoristila strel s sedmih metrov, izenačile na 9:9. V nadaljevanju so Ajdovke naredile delni izid 6:2 in se znova odlepile. Prednost treh zadetkov so odnesle tudi na glavni odmor (15:12). V uvodnih desetih minutah drugega polčasa so Mlinarke prednost uspele še nekoliko povečati (21:15), rokometašice iz knežjega mesta pa so se trudile zmanjšati razliko. Nekoliko bolj so se tekmicam približale pred zadnjimi desetimi minutami srečanja, ko je Sanja Vrček s tremi zaporednimi goli razliko zmanjšala (23:26). A gostje so ostale zbrane, prednost so ubranile in se v Zlatorogu veselile novih dveh točk.
Najboljša strelka zmagovalne zasedbe je bila Ana Abina z devetimi goli, enajst jih je za Celjanke dosegla Erin Novak.
V petem krogu varovanke Miše Marinček čaka gostovanje na Ptuju, zasedba Mlinotesta Ajdovščine pa bo gostila Ptujčanke.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 4. KROG

ŠDRŠ VRHNIKA : RK OLIMPIJA 35:32 (16:11)
Jereb 8, Cankar 7 (1); Bukvič 12 (4), Herodež 6 (3).

V prvi sobotni dvoboj so precej bolj odločno krenile gostje. Rokometašice Olimpije so po zadetkih Kaje Trifkovič, Neže Herodež, Tjaše Bukvič in Hane Veber Marton povedle s 4:0. A začetni nalet so ekipe iz slovenske prestolnice so gostiteljice uspele zaustaviti. V 16. minuti je Tjaša Uljan izid postavila v začetno izhodišče (7:7). Tehtnica se je nato povsem prevesila na stran Vrhničank, na odmor so se namreč odpravile z lepo zalogo petih golov (16:11). Gostje so v drugem delu srečanja lovile zaostanek. 18 minut pred koncem so se domači zasedbi uspele približati na tri gole (24:21), Horodeževa pa je z zadetkom razliko še nekoliko bolj stopila (24:22). A gostiteljice so z delnim izidom 8:2 stvari hitro postavile nazaj na svoje mesto. V zadnjih deset minut obračuna so vstopile z varno prednostjo osmih golov, v končnici sicer nekoliko popustile, a ne dovolj, da bi se zmage veselile Ljubljančanke.
Najboljša strelka tekme je bila Tjaša Bukvič z 12 goli, za zmagovalke jih je osem dosegla Anja Jereb.
V petem krogu bodo Vrhničanke gostovale v sosednjem Logatcu, zasedba Olimpije pa bo doma pričakala Kranjčanke.

IZJAVI PO TEKMI

Anja Jereb, rokometašica Vrhnike: "Po slabši predstavi na zadnjih dveh tekmah smo tokrat prikazale boljšo igro. Kljub slabemu začetku se veselimo novih dveh točk in prve zmage v domači dvorani. Naše misli so že usmerjene na sredino pokalno tekmo, ko upam, da bomo dokazale, kaj zmoremo."

Urška Ogrin, rokometašica Olimpije: "Obrambo bi lahko odigrale bolje, v napadu pa bi morale več teči. V bodoče se bomo potrudile, da bo takšnih napak manj."

RK SAVA KRANJ : RK LJUBLJANA 27:28 (12:13)
Ožegovič 8 (4), Nosan 5; Kokalj 6 (2), Ocepek (4), Oven in Cerovak po 4.

Ljubljančanke so se odločno in motivirano podale v boj za četrto zmago v tej sezoni. A gostiteljice so bile ves čas blizu, tako da so varovanke Olge Čečkove z dvema goloma prednosti prvič povedle v 15. minuti. Takrat je Naja Kokalj s črte sedmih metrov zadela za 9:7. Šest minut kasneje je bila Kokaljeva znova uspešna. Tokrat je bila uspešna iz igre in prednost gostujoče zasedbe je poskočila na tri gole (12:9). Kranjčanke so ji do konca prvega polčasa znova zadihale za ovratnik, po polovici tekme je bil rezultat 13:12 v korist Ljubljančank. Tudi v drugem delu srečanja sta ekipi nadaljevali z izenačeno predstavo. V 47. minuti je bil rezultat poravnan na 20:20. Enako je bilo tri minute pred koncem, ko je semafor kazal 25:25. Nato sta za domačo zasedbo zadeli Neža Rauter in Petra Kuralt ter ji priigrali dva gola prednosti (27:25). Gostje so dobro odgovorile in izenačile na 27:27, končni izid pa je postavila Eva Oven.
Nika Ožegovič je za Kranjčanke dosegla osem golov, Naja Kokalj pa za Ljubljančanke dva manj.
V petem krogu bo ekipa Save Kranja gostovala pri Olimpiji, Ljubljana pa bo gostila Piran.

Žana Cerovak, rokometašica Ljubljane: "Kljub dobrim treningom se nismo predstavile v najboljši luči. Na koncu smo le stopile skupaj in si priigrale dve točki."

Dijana Bašič Sredič, rokometašica Save Kranja: "Najprej čestitke gostujoči ekipi za zmago. Lahko bi bilo obratno, zaslužile smo si vsaj točko. Zmago smo zapravile same, saj nismo zgrabile ponujenega."

ŽURD KOPER : RK ZVEZDA LOGATEC 19:23 (9:12)
Marič 8 (3), Kadić 4; Stojanović Železnik (3) in Berzelak po 7.

Tudi dvoboj v Kopru je postregel z izenačenim uvodom. Za dva gola so prve povedle gostiteljice, v 20. minuti je Vanja Marič zadela za 8:6. A razmerje moči se je v nadaljevanju obrnilo, za kar je zaslužen delni izid Logatčank 6:0. V nekaj minutah so si priigrale štiri gole prednosti, na odmor pa so odnesle tri zadetke zaloge (12:9). Prednost so gostje v drugem polčasu sicer ohranjale, so jim pa Koprčanke ves čas dihale za ovratnik. 12 minut pred koncem je Maričeva izid izenačila na 17:17, tudi v 53. minuti je bil izid poravnan (18:18). Končnico so bolje odigrale gostje, ki so tekmicam pustile le en zadetek, same pa so jih dosegle še pet.
Strelsko najbolj razpoložena je bila Vanja Marič z osmimi goli, po enega manj sta na drugi strani dosegli Sara Stojanović Železnik in Lea Berzelak.
V petem krogu bodo Koprčanke proste, Logatčanke pa čaka obračun z Vrhničankami.

Zana Kadić, rokometašica Kopra: "Borile smo se vseh 60 minut, a nam je na koncu malo zmanjkalo. Preprosto smo naredile preveč napak tako v napadu kot v obrambi. Zdaj imamo en mesec premora, da napake odpravimo."

Peter Terčič, trener Zvezde Logatca: "Čeprav oslabljeni, smo prikazali dobro igro. Pripravili smo se, vse rokometašice so dale vse od sebe. Potrudili smo se za zmago. Odigrali smo pametno, tako da sta dve točki zasluženo naši."