16. 10. 2022

Velenjčanke do prve zmage v sezoni

Edini nedeljski obračun 1. ženske rokometne lige je na Ptuju pripadel gostjam. V 60 minutah tekme je padlo vsega 39 golov. 19 so jih dosegle rokometašice domače zasedbe, enega več pa Velenjčanke. Odločilen gol je dosegla Nastja Ferenc (20:19), ki je za svojo ekipo prispevala kar polovico vseh doseženih zadetkov.

V sredo bodo četrti krog sklenile Krimovke in Litijanke.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 4. KROG

Nedelja, 16. oktobra
ŽRK PTUJ : ŽRK VELENJE 19:20 (10:8)
Kolenko 9 (1), Kreft, Puž in Rukelj po 2; Ferenc 10 (4), Jeras 4.

Obračun, na katerem je padlo precej malo zadetkov, so bolje odprle gostiteljice. Po zadetkih Minee Kolenko in Alje Polone Krasnič so povedle z 2:0, a se je tehtnica že v sedmi minuti prevesila na stran Velenjčank (3:2). Štiriminutni strelski mrk je prekinila Kolenkova, ki je izenačila na 3:3. V nadaljevanju sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, nobeni pa se ni uspelo odlepiti na več kot dva gola. Enako je bilo tudi po 30 minutah igre, ko je semafor kazal 10:8 v korist domače zasedbe. Enako je bilo tudi v drugem polčasu. Tekma je bila odprta vse do konca. V 59. minuti je Nika Oder izid postavila v začetno izhodišče (19:19). Odločilni gol je dosegla Nastja Ferenc, Ptujčankam pa je zmanjkalo časa za izenačenje.
Nastja Ferenc je za Velenjčanke prispevala kar polovico vseh zadetkov (deset), enega manj je za gostiteljice dosegla Minea Kolenko.
V petem krogu bodo Ptujčanke gostovale v Ajdovščini, Velenjčanke pa bodo gostile Izolanke.