19. 10. 2022

Krimovke v prvem polčasu odločile dvoboj proti Litiji

Rokometašice Krima Mercatorja so že v prvem polčasu tekme v Areni Stožice strle odpor ekipe Litije. Po polovici tekme je rezultat znašal 24:8, do konca pa je prednost še nekoliko narastla. S tem so se Krimovke pridružile zasedbam Krke Novega mesta, Mlinotesta Ajdovščine in Velenja, ki so v četrtem krogu modre skupine 1. ženske rokometne lige osvojile dve točki.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 4. KROG

Sreda, 19. oktobra
RK KRIM MERCATOR : ŽRD LITIJA 39:22 (24:8)
Abina 10, Kovarova 6; Gavrilovič 6, Kogovšek 5 (2).

Ema Abina je v uvodu srečanja potrdila, da je v zadnjem času v dobi formi. V desetih minutah je trikrat zatresla mrežo Litije, dva zadetka je dodala še Sara Kovarova in enega Aleksandra Rosiak, Krimovke pa so vodile s 6:1. Prednost je v nadaljevanju začela še naraščati. Med strelke so se v domači zasedbi vpisale še Alja Varagić, Tjaša Stanko in Maja Svetik, v 28. minuti je zadela še Nina Žabjek in postavila izid prvega polčasa (24:8). Po vrnitvi na parket so gostje zaigrale odločneje in že v šestih minutah dosegle štiri gole, polovico od vseh doseženih v prvem polčasu. Rokometašice Krima Mercatorja so varno razliko vseeno ohranjale in se na koncu s 39:22 veselile svoje četrte zmage v tej sezoni 1. ženske rokometne lige.
Abina je bila z desetimi goli najboljša strelka domače zasedbe, Jelena Gavrilovič pa je za Litijo dosegla šest golov.
Ljubljančanke bodo po reprezentančnem premoru gostovale v Novem mestu, Litijanke pa še v soboto čaka zaostala tekma drugega kroga proti Ptujčankam.

Dragan Adžić, trener Krima Mercatorja: "Na tekmi proti Litiji se je po dveh mesecih odsotnosti v igro vrnila Sanja Radosavljević. Tudi ostale rokometašice so odigrale odgovorno in profesionalno. Ekipa Litije je znova dokazala, kako kakovostno dela."

Brina Ambrož, rokometašica Litije: "V Ljubljano smo prišle neobremenjene. Trudile smo se predstaviti v najboljši možni luči. Zdaj smo misli preusmerile na sobotno tekmo proti Ptuju. Čestitke ekipi Krima za prepričljivo zmago."