18. 10. 2022

Ajdovski Mlinotest prvi udeleženec finalnega turnirja

Rokometašice Mlinotesta iz Ajdovščine so prve udeleženke finalnega turnirja Pokala Slovenije za ženske. Po napetem in tesnem obračunu so se v Velenju prebile do zmage z 28:27.

V 21. minuti tekme v Šaleški dolini so Ajdovke prvič povedle za štiri zadetke (7:11), a jim končno vendarle ni uspelo uiti. Z vztrajno igro so Velenjčanke svoj trenutek dočakale slabih 14 minut pred koncem, ko je Nika Oder zaključila niz treh zaporednih zadetkov za vodstvo s 23:22 in imele na voljo še sedemmetrovko, ki ni zadela želenega cilja. Mlinotest je nato strnil svoje vrste, v 56. minuti povedel z 28:25 in tekmo mirno zaključil.

Dve dodatni udeleženki bo dala sreda, ko si bodo nasproti stale Logatčanke in Vrhničanke ter Kranjčanke in Izolčanke. Isti dan bodo četrtfinalne tekmice dobile tudi rokometašice Krima Mercatorja. Za četrtfinalno vstopnico se potegujeta celjska zasedba Z'dežele in Žiher hiše Ptuj - Ormož.