22. 10. 2022

Ptujčanke pred reprezentančnim premorom do prve zmage v 1. ŽRL

Pred daljšim reprezentančnim premorom so na parket 1. ženske rokometne lige stopile še Ptujčanke in Litijanke. V soboto so gostiteljice večji del tekme nadzorovale potek igre in si na zaostalem obračunu drugega kroga modre skupine priigrale prvo zmago v tej sezoni državnega prvenstva.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 2. KROG

Sobota, 22. oktobra
ŽRK PTUJ : ŽRD LITIJA 30:25 (17:14)
Kolenko 8 (1), Planinc, Krasnič (1) in Kreft po 5; Kogovšek 8 (1), Gavrilovič 5 (1).

Na tekmi, na kateri so Ptujčanke lovile prvo zmago v sezoni, Litijanke pa drugo, so z 2:0 povedle gostje. Zadeli sta Jelena Gavrilovič in Tia Tomc. Rokometašice domače zasedbe so se hitro priključile in tehtnico na svojo stran prevesile v deveti minuti, ko je bila Alina Planinc uspešna za 4:3. V nadaljevanju so Ptujčanke niti igre sicer držale v svojih rokah, a se od tekmic nikakor niso uspele odlepiti. V 23. minuti so prvič na dvoboju povedle za tri gole (13:10), prav tolikšno prednost pa so nesle tudi na glavni odmor. Po menjavi stani je nekaj časa trajalo, da je katera od ekip zatresla mrežo. V 35. minuti je za povišanje prednosti zadela Alja Polona Krasnič (19:15). Zalogo treh golov so gostiteljice ohranjale, v končnici pa še nekoliko stopile na plin. Sedem minut pred koncem so povedle za pet golov (27:22), minuto pozneje za šest (28:22) in se tako po točkah v 1. ženski ligi izenačile s tokratnimi tekmicami.
Najboljši strelki srečanja sta bili Minea Kolenko in Manca Kogovšek. Obe sta dosegli osem golov, enega s črte sedmih metrov.

Kaja Korpar, vratarka Ptuja: "Najprej bi čestitala ekipi za zasluženo zmago. To kar smo se dogovorili na treningu, smo dobro prenesle v tekmo in zato smo osvojile dve točki."

Manca Kogovšek, rokometašica Litije: "Najprej bi čestitala ekipi Žiher hiš Ptuja-Ormoža za zasluženo zmago. Z naše strani igra ni bila takšna, kot smo bili dogovorjeni. V obrambi nismo naredile dovolj prekinitev, zato tudi napad in nasprotni napad nista stekla tako, kot bi morala."