3. 12. 2023

Celjani z zmago na nedeljskem dvoboju

LL Grosist Slovan je moral v domači dvorani premoč priznati Celju Pivovarna Laško, katerega že čez nekaj dni čaka obračun proti španskem titanu Barceloni.

Gostje so na začetku tekme hitro prevzeli pobudo in domači Slovan ugnali s končnim rezultatom 23:28. Sklepno dejanje 11. kroga Lige NLB pa nas čaka v sredo, ko se bosta pomerili Krka in Dobova

LIGA NLB, 11. KROG

Nedelja, 3. december
RD LL GROSIST SLOVAN - RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 23:28 (10:15)
Budja 5, Pipp 4; Antonijević 6, Cokan 4(1).

Igralec tekme: Rok Zaponšek (RK Celje Pivovarna Laško)

Celjanom tekma v slovenski prestolnici ni povzročila nobenih težav, po deveti zmagi so se po številu točk izenačili z Velenjčani, oboji imajo točko manj od vodilnih Trebanjcev. Ljubljančani so doživeli deveti poraz in so na predzadnjem mestu v 14-članski ligi.

Ljubljanska ekipa je bila v uvodnih 20 minutah enakovredna gostujoči zasedbi iz mesta grofov, ki je v zadnjem delu prvega polčasa prevzela pobudo. Po vodstvu z 9:8 je na Kodeljevem naredila delni izid 4:0 in v 24. minuti povedla s 13:8, razlika se ni spremenila niti na polovici dvoboja (15:10).

Izbranci gostujočega trenerja Alema Toskića so v drugi polovici tekme nadzorovali Ljubljančane. Sredi polčasa so si priigrali prednost devetih golov (23:14, 24:15, 25:16) in jasno je bilo, da bosta točki odšli v Celje.

Pri gostih je bil najbolj učinkovit Vukašin Antonijević s šestimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Rok Zaponšek, ki je zbral 16 obramb. Izidor Budja je za gostitelje dosegel pet golov.

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Velenju, celjska pa bo gostila ormoški Jeruzalem.

IZJAVI PO TEKMI:

David Kovačič, igralec RD LL Grosist Slovan:

"Tekmo smo odprli precej solidno. Borili smo se. Pestijo nas poškodbe, a vseeno se nismo predali. Na koncu smo izgubili, Celjani so odigrali dobro, k našemu porazu pa je botrovalo nekaj lukenj v določenih obdobjih igre."

Rok Zaponšek, igralec RK Celje Pivovarna Laško:

"Slovan smo vzeli skrajno resno, vedeli smo, da je vse odvisno od nas. V prvem polčasu smo odigrali dobro obrambo, nismo pa zadovoljni s končno razliko. Sem pa vseeno mnenja, da smo ves čas nadzorovali tekmo. Smo malce utrujeni od ritma tekem, ki jih igramo, a vseeno smo zadovoljni z zmago."