17. 12. 2023

Krka z zmago zaključila 13. krog Lige NLB

Zadnji dvoboj 13. kroga Lige NLB je pripadel Krki, ki je v domači dvorani ugnala goste iz Kopra.

Klubi in igralci s tekmovanjem nadaljujejo v februarju, ko se začne spomladanski del Lige NLB.

LIGA NLB, 13. KROG

Nedelja, 17. december
MRK KRKA : RD KOPER 32:25 (15:9)
Nikolić 10 (1), Stanojević 8; Makuc 8 (1), Muminović in Bratkovič po 4.

Krka je po sedmi zmagi v sezoni četrta na lestvici. Novomeščani so bili praktično celo tekmo v prednosti, Primorci so le na trenutke povzročali preglavice tekmecu in se morali na koncu tudi po zaslugi domačega vratarja Jureta Blaževiča sprijazniti s sedmim porazom, po katerem ostajajo na osmem mestu.

Novomeščani so dobro začeli obračun in po polovici prvega polčasa vodili z 8:4, potem ko je zadel Jernej Avsec in goste prisilil k prvi minuti odmora. Ta pa ni posebej zalegla, saj je prednost Krke še narasla, tudi na šest golov, kolikor je znašala tudi ob polčasu.

V uvodu drugega polčasa so Novomeščani pobegnili tudi za devet golov, kar pa jih je malce preveč sprostilo, saj so se Primorci deset minut pred koncem približali na ulovljive tri zadetke razlike. Toda Krka se je hitro zbrala in tekmeca ni spustila bližje.

Domači vratar Jure Blaževič je zbral kar 21 obramb, v njegovi ekipi pa je bil najboljši strelec Marko Nikolić z 10 goli, osem jih je dal Veljko Stanojević. Pri gostih je osemkrat zadel Andraž Makuc.

Rokometaše zdaj čaka premor do začetka februarja.