4. 9. 2009

Krim Mercator na memorialu Vinka Kandije klonil proti Budućnosti

Prvi dan 8. memoriala Vinka Kandije, ki ga vsako leto v spomin na legendarnega trenerja, prireja Krim Mercator, sta v dvorani na Kodeljevem zmagi zabeležila romunski Oltchim Valcea in črnogorska Budućnost. Romunke so na prvi polfinalni tekmi premagale avstrijski Hypo z 32:22 (19:8), Črnogorke pa Krim Mercator s 35:34 (21:17).

Na prvi petkovi tekmi so bile avstrijske prvakinje nedorasel tekmec izjemno močni ekipi romunske Valcee, ki je visoko in zasluženo zmagala. Njena uvrstitev v finale ni bila vprašljiva niti minuto.

Drugi obračun med gostiteljem Krimom Mercatorjem in Budućnostjo pa je postregel z rokometno poslastico. Izenačena, čustvena in borbena tekma, kjer je bilo očitno, da si obe ekipi še kako želita zmage. Ekipa Marte Bon je vodila le v uvodnih minutah tekme, nato pa je bila pobuda ves čas na strani gostij iz Črne gore. Slednje so vodile z 8:5, 10:7, 15:11 - v 24. minuti pa je bila to njihova najvišja prednost. Krimovke so se sicer srčno borile, a ob mnogih novih imenih in menjavah na igrišču niso našle prave sedmerice. Napak je bilo veliko, kar je prineslo tudi poraz. Čeprav so v zadnjih minutah prišle blizu, nikakor niso uspele izenačiti. Budućnost se je tako veselila zmage v dvorani na Kodeljevem.