27. 1. 2006

Zmagovit začetek EP 2006

Švica – Slovenija 25:29 (13:16)
St. Gallen–Dvorana Kreuzbleicher. 3500 gledalcev. Sodnika: Csaba in Pal Kekes (Madžarska).
Švica: Ebinger (4 obrambe), Stauber (12 obramb – 2 x 7m); Kurth 2, Liniger 6, Echaud 1, Uršiè 1, Stettler, Brungger 1, Fellmann, Engeler 4 (1), Gautschi 7, Staudenmann, Schmid 3, Jenny. Selektor: Arno Ehret.
Slovenija: Škof (24 obramb – 1 x 7m), Lapajne; Kozlina 1, Vugrinec 5, Jovičič 5 (3), Kavtičnik 3, Oštir 1, Natek 2, Gajič, Rutenka 7 (1), Pajovič, Zorman 2, Lubej 1, Žvižej 1. Selektor: Slavko Ivezič.
Sedemmetrovke: Švica 3 (1), Slovenija 6 (4).
Izkljuèitve: Švica 8, Slovenija 8 minut.
Slovenski rokometaši so z zmago začeli nastop na EP v Švici. Dve točki dobljeni v dvoboju z gostitelji Švicarji sta lahko zelo pomembni za nadaljevanje tekmovanja, saj vsi prièakujejo, da se bodo tudi naši prvi tekmeci uvrstili v drugi krog, oziroma med 12 najboljših v Evropi. Švicarji so sicer bolje začeli, a potem, ko je selektor Slavko Ivezič v igro poslal Sergeja Rutenko in Renata Vugrinca, so naši preobrnili potek rezultata. Švicarji so v 12. minuti povedli s 6:4, potem pa je bilo vse v znaku slovenskih igralcev. Še posebej razpoložen je bil Gorazd Škof, ki je do konca tekme zbral kar 24 obramb in bil izbran za igralca tekme s strani EHF. Naša reprezentanca je v 55. minuti imela že osem golov prednosti (28:20), Švicarjem pa je v končnici uspelo omiliti poraz.
V petek je v skupini A prost dan, v soboto in nedeljo pa nas čakata tekmi z Ukrajino in Poljsko. Izjavi Slavko Iveziča, selektor Slovenije: “Pomembno je, da smo prebili led in dosegli zmago, ki nas po mojem mnenju vodi v drugi krog tekmovanja. Vedeli smo, da ne bo lahko in po začetni nervozi, ki je bila posledica pritiska, smo zaigrali veliko bolje in zasluženo zmagali.