1. 2. 2006

Slabi tudi proti Nemcem

Slovenija – Nemčija 33:36 (16:20)
Basel – Dvorana St. Jakobs. 3100 gledalcev. Sodnika: Hansson in Olsson (Švedska).
Slovenija: Škof (6 obramb), Lapajne (7 obramb); Kozlina, Vugrinec 7, Jovičič 2, Kavtičnik 4, Oštir, Natek, Gajič, Rutenka 9 (5), Pajovič 1, Zorman 4, Lubej 1, Žvižej 4. Selektor: Slavko Ivezič.
Nemcija: Fritz (11 obramb – 3 x 7m), Bitter; Hens, Von Behren 3, Roggisch 1, Klein, Preiss 3, Hegemann, Kraus 2, Zeitz 8, Jansen 7 (1), Klimovec 5, Kehrmann 7, Michel. Selektor: Heiner Brand.Sedemmetrovke: Slovenija 8 (5), Nemčija 1 (1). Izključitve: Slovenija 8, Nemčija 14 minut.Rdeči karton: Kozlina (28.).
Sanj o polfinalu evropskega prvenstva v Švici, je za moško izbrano vrsto konec.Varovanci selektorja Slavka Iveziča tudi v dvoboju z močno pomlajeno Nemcijo niso prikazali vrhunske igre. Tekmec je dobil prvi polčas, v drugem je Slovencem uspelo izenačitina 27:27, a potem je Sergej Rutenka zadel stativo in Nemci so s hitro igro kaznovali vsako napako slovenskih igralcev. S porazom proti Nemčiji ima Slovenija zdaj bore malo možnosti tudi v boju za peto mesto, ki direktno vodi na prihodnje EP na Norveško. Vse bolj se zdi, da bomo v nedelju v Zuerichu čakali na tekmeca v kvalifikacijah.