16. 8. 2006

Pripravljalna tekma mladincev s Hrvaško

SLOVENIJA – HRVAŠKA
Slovenj Gradec – Športna dvorana v Slovenj Gradcu. 50 gledalcev. Sodnika: Kaučič in Jager (oba Slovenija).
Slovenija: Karpan, Kaspar; Furlan 4(3), Poklar 3(1), Bečirovič 2, Ilc, Abrahamsberg, Bezjak 3, Šimič 2, Sever 2, Skube 1, Kleč 3, Klepej, Čančar, Gregorc 1, Muhovec, Hartman, Planinšek. Trener: Janez Ilc
Hrvatska: Lončar, Bumbak; Veraja 1, Kovačević 1, Čupić 6(1), Gruičić, Bičvić, Musa 5, Blažević 4, Nekić, Ribić 1, Svalina 3, Đono 3, Kopljar 1, Vranić, Gojun, Vozab, Koljanin. Trener: Alvaro Načinović
Sedemetrovke : Slovenija 6(5); Hrvatska 2(1).

Mladinci Slovenije so proti Hrvaški začeli niz pripravljalnih tekem v drugem delu priprav.
Tekma proti Hrvatom je bila na zelo visoki ravni, predvsem igra v obrambi daje upanje na dober konec na EP v Innsbrucku. Dober konec pomeni uvrstitev med prvih osem ekip stare celine.
V 1. polčasu se je igralo gol za gol, v 28. minuti pa Slovenije le povede z 12:10. Ob tem Hartman zgreši lep cepelin za trinajsti zadetek Slovenije, ob izteku prvega polčasa pa končni izid 12:11 postavi Veraja. V 2. polčasu sta oba trenerja kar precej premešala sedmerki, toda ostrina igre iz prvega polčasa se je nadaljevala. Igralci Janeza Ilca zapravijo nekaj zicerjev kar spretno izkoristijo Hrvatje, ki uidejo na +6, 20:14. Slovenija je do 47. minute zadela le dvakrat (Skube, Furlan). Igra v napadu je sicer lepo tekla, toda zaključki so bili sila neuspešni, pa tudi hrvaški portir Bumbak je bil v dobri formi. Do konca tekme Slovenija nadaljuje z borbeno igro proti višjim in močnejšim Hrvatom, a ji uspe poraz le ublažiti. V četrtek ob 11.00 uri sledi nov obračun proti Hrvaški, v petek tekma proti članom Preventa, v soboto in nedeljo pa še tekmi proti Srbiji.