4. 8. 2006

Mladinci danes z RK Prevent

Slovenj Gradec- Mladinci Slovenije nadaljujejo z drugim delom priprav. Danes v petek 4. avgusta jih ob 17.00 uri čaka tekma s Preventom. V ponedeljek in torek srečanji z aktualnimi svetovnimi in evropskimi prvaki pri letniku 1986 Srbi. V sredo 9. avgusta odhod na EP v Avstrijo.

Ogled rudnika svinca Mežica
Po drugi tekmi s Hrvaško so se mladi Slovenci odpravili na kolesarjenje po opuščenem rudniku svinca v Mežici. Rudnik ima okrog 800 kilometrov rovov. Po prav takšnih rovih danes poteka edinstvena, več kot 5 kilometrov dolga kolesarska pot. Pot poteka po varnih rovih in se dviga za okrog 15 metrov, a vdolbine in grbine od nekdanjih pragov ne dopuščajo lagodnega kolesarjenja. Fantje so nad ogledom bili navdušeni, čeprav je deževalo. Malo manj navdušena, a z bogato izkušnjo več, pa sta iz rudnika prišla Vasja Furlan in Rok Šimič, ki sta malce potavala po rudniku.

Danes ob 17.00 uri s Preventom
Po dveh srečanjih s Hrvati (poraza z 21:25 in 22:26) danes ob 17.00 uri mladince Slovenije čaka tekma proti slovenskemu 1.A ligašu Preventu. »Ježki« so v ponedeljek pričeli s pripravami in bo to njihova prva pripravljalna tekma. V Slovenj Gradcu so letos zelo pomladili moštvo in se naslonili na lasten kader, ki je z Jelenom, Gamsem, Nikoličem ter ostalimi zelo kvaliteten. Tako nas čaka zelo zanimiv obračun, varovanci Janeza Ilca pa si želijo prekiniti niz dveh zaporednih porazov doživetih proti Hrvatom. V ponedeljek 7. in torek 8. avgusta Slovence čakata tekmi s Srbijo – svetovnimi in evropskimi prvaki pri letniku 1986.

Vratarji
Trener Janez Ilc je na seznam uvrstil: Matevža Skoka (Gorenje), Grega Karpana (Slovan) in ob odpovedi Jelovčana (Cimos) še Matevža Kasperja (Prevent). Skok je ta teden z Gorenjem sodeloval na turnirju v Nemčiji, v reprezentanco, ki biva v Slovenj Gradcu pa se vrača v soboto. Tako sta priložnost na golu dobila Karpan in Kaspar. Trener Ilc je več minut namenil Karpanu, ki si bo najverjetneje ob Skoku zagotovil vstopnico za Innsbruck, razen če se strokovni tim odloči in na EP povede tri vratarje.