25. 1. 2007

Brez upanja proti Francozom

Slovenija – Francija 19:33 (10:18)Halle – Štadion Gery Weber. 4000 gledalcev. Sodnika: Černega in Poladenko (Rusija).
Slovenija: Škof (8 obramb), Lapajne (4 obrambe); Kozlina 1, Backovič 1, Ivančič 1, Jovičič 1, Kozomara, Gajič, Natek 5, Kavaš 1, Špiler, Škof, Brumen 4, Rutenka 3, Lapajne, Lubej 2. Selektor: Kasim Kamenica. Francija: Ploquin (2 obrambi), Omeyer (15 obramb – 1 x 7m), Fernandez 5, Dinart 1, G. Gille, B. Gille 4, Narcisse 3, Girault 4 (3), Karabatič 6, Kempe 2, Abati, Abalo 3, Guigou 5 (1), Bosquet. Selektor: Claude Onesta. Sedemmetrovke: Slovenija 1 (0), Francija 4 (4). Izključitve: Slovenija 12, Francija 6 minut. Igralec tekme po izboru IHF: Nikola Karabatič (Francija).
Slovenska rokometna reprezentanca je v drugem krogu drugega dela SP doživela hud poraz, drugi najvišji v zgodovini nastopov na velikih tekmovanjih. Varovanci selektorja Kasima Kamenice so bili v dvoboju z aktualnimi evropski prvaki povsem nemočni. Izenačeno je bilo spet le do 3:3, potem pa je bilo vse v znaku Francije, ki je narekovala oster ritem igre, ki je bil za Slovence enostavno premočan. Že ob koncu prvega polčasa so Francozi vodili z 18:10, ob koncu pa so slavili s 14 zadetki razlike, čeprav na igrišču niso bili več najmočnejši možje galskih petelinov. Strokovni štab je poizkušal z menjavami najti pravo postavo, a je bil model francoske igre bolj uspešen. Slovenijo zdaj v soboto in nedeljo čakata še tekmi z Islandijo in Poljsko.