10. 4. 2007

Mladinke na EP v Turčijo

Mladinke, gre za generacijo igralk rojeni leta 1988 in kasneje, so uspešno prebrodile kvalifikacijski turnir v Nikšiču, kjer so v konkurenci Črne gore, Švedske in Portugalske osvojile drugo mesto in se uvrstile na EP, ki bo od 10. do 19. avgusta v Izmiru v Turčiji. Gostitelje turnirja Črnogorke so imele neverjetno podporo s tribun. Njihove tekme je spremljalo kar 2000 gledalcev, med njimi pa je bil tudi Tone Tiselj, ki bo v prihodnji sezoni vodil žensko ekipo Budućnosti iz Podgorice.Že v prvem krogu so varovanke trenerja Borisa Čuka prepričljivo ugnale Portugalsko, za našo reprezentanco pa so igrale: Pandžič, Peterlin 8, Zrnec 8, Vidic 1, Videnič 3, Marjanovič, Krhlikar, Grčar 1, Janković 5, Čulina, Varlec, Filipovič 2, Ilc in Šon 2. V drugem krogu so mlade Slovenke, pred kar 2300 gledalci, ugnale še gostiteljice in s tem tudi teoretično potrdile uvrstitev na EP. Za Slovenijo so igrale: Pandžič, Peterlin 3, Zrnec 7, Vuidic, Videnič 3, Marjanovič, Krhlikar 4, Grčar, Jankovič, Varlec 1, Čolič, Filipovič 4, Ilc, Šon 8. V zadnjem krogu kvalifikacij se je Slovenija pomerila še s Švedsko in doživela prepričljiv poraz, ki pa ni imel vpliva na uvrstitev na EP. Ta generacija je bila v kadetski kategoriji četrta na EP.
Izidi: Slovenija - Portugalska 30:23 (14:8), Švedska - Črna gora 39:23 (17:11); Črna gora - Slovenija 27:32 (15:16), Portugalska - Švedska 24:33 (11:11); Slovenija - Švedska 24:32 (14:17), Črna gora - Portugalska 37:23 (16:11)