9. 7. 2007

Slovenija druga na odprtem evropskem prvenstvu za kadete

Slovenija – Švedska23:33 (10:16)
Göteborg – Športna dvorana Liseberg. 2000 gledalcev. Sodnika: David Wyss in Kevin Zowa (oba Švica).
Slovenija: Čudič, Vrbinc, Župič; Šišmanovič, Kodelja 4, Ajdari 2, Čemas 1, Svetelšek 2, Slamar 2, Bombač 3, Drugovič 2, Vrečar 1, Dolenec 4, Flajs 2, Pahor, Špegel. Trener: Slavko Ivezič
Švedska: Persson, Horberg; Barud 3, Baak 1, Mansson 3, Fagerlund 1, Carlen 1, Lindell 5, Andersson 4, Medina 4, Ekdahl, Albrechtson 2, Ahnbrink 2, Salmin, Stenbacken 3, Ekberg 4. Trener: Joachim Sundell
Sedemmetrovke: Slovenija 5 (3), Švedska 3 (2).
Izključitve: Slovenija 8, Švedska 10 minut.

Slovenija je v velikem finalu, ki si ga je ogledalo kar 2000 gledalcev, razočarala ter padla brez pravega boja. Zato je poraz še toliko bolj boleč. Očitno je bilo, da so se mladi Slovenci zadovoljili z drugim mestom, oziroma srebrno kolajno. Finale je začela postava: vvratih Čudič, na krilih Kodelja in Špegel, krožni napadalec je bil Vrečar, na zunanjih položajih sta Svetelšek in Dolenec, organizator igre pa je bilBombač. Do 18. minute je bila Slovenija boljša in kar nekaj časa so naši kadeti vodili s 6:3. Pri tem so dvakrat zapravili prednost igralca več na igrišču in zamudili priložnost, da povišajo svojo prednosti. V uvodnih minutah je bil v vratih sijajen Čudič, a potem so Švedi zaigrali kot prerojeni. Gostitelji EP so v nadaljevanju povsem zasenčili varovance trenerja Slavka Iveziča. Pri Švedih se je razigral vratar Persson, Slovenci pa so se popolnoma predali. Švedska je v drugem polčasu nekajkrat vodila že z enajstimi zadetki razlike.
Ne glede na razplet finala pa je drugo mesto dokaz potenciala nove generacije mladih slovenskih rokometašev. Fantje so dokazali, da se lahko kosajo z najboljšimi v Evropi, a v prihodnosti jih čaka še ogromno dela. Na odprtem EP je trener Ivezič na vsaki tekmi igral s trinajstimi igralci, manjšo minutažo pa so dobili le Vrbinc, Šišmanovič in Pahor.