1. 2. 2009

Pravico na finalu bosta delila Danca

Današnji finalni obračun na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem med Francijo in Hrvaško bo sodil danski sodniški par, Per Olsen in Lars Pedersen.

Dan pred finalnim obračunom se je razvnela velika debata, kateri sodniški par bo doletela čast soditi zadnje dejanje 21. svetovnega prvenstva. Odbor za sodnike Svetovne rokometne zveze je to nalogo zaupal Dancema.

Dan pred obračunom je bilo precej polemik na temo sodnikov. Francoski selektor Claude Onesta je dejal, da upa na pošteno sojenje, čeprav nikoli ne veš, ko igraš proti domačinom prvenstva. Hrvaški selektor Lino Červar se s tem ni želel ukvarjati in je le dejal, da je Onesto očitno strah ali pa se šali.

Podpredsednik Hrvaške rokometne zveze Zoran Gobac pa je dejal, da bo naredil vse, da finala ne bosta sodila danska sodnika.