31. 1. 2010

Islandci osvojili bronasto kolajno na EP

Na tekmi za tretje mesto na letošnjem EP v Avstriji sta se pomerili Poljska in Islandija. Bronasto kolajno so osvojili Islandci, ki so zmagali z 29:26 (18:10).

Poljska – Islandija 26:29 (10:18)

Dunaj – Mestna dvorana, gledalcev 9000, sodnika: Lazaar in Reveret (oba Francija).

Poljska: Szmal (16 obramb), Wyszomirski (1 obramba), Jaszka 2, K. Lijewski 3, Kuchczynski 2, Jachlewski 3, Bielecki, Siodmiak, Zoltak, B. Jurecki 4, Jurasik 1, M. Jurecki 4, Tluczynski 4 (1), Jurkiewicz, M. Lijewski 1, Rosinski 2.

Islandija: Gustavsson (8 obramb), H. Gudmundsson (5 obramb), Svavarsson, Geirsson, Palmarsson 2, Ingimundarson 2, Hallgrimsson, Atlason 3, Sigurdsson 8, Gudjonsson 4 (3), Stefansson 3, Asgeirsson, Petersson 1, Jakobsson, Gunnarsson 6, O. Gudmundsson.

Sedemmetrovke: Poljska 1 (1), Islandija 3 (3).

Izključitve: Poljska 16 minut, Islandija 4 minute.

Poljaki so na tekmi za bronasto odličje sicer povedli z 1:0, toda to je bilo tudi njihovo zadnje vodstvo na tekmi. Sledil je namreč islandski delni izid 4:0, nato pa so Skandinavci svojo prednost počasi, vendar zanesljivo poviševali. Že v 18. minuti je bilo na semaforju 11:5, štiri minute pred koncem prvega polčasa pa je njihov naskok znašal že neverjetnih osem zadetkov (16:8). Tudi po petih minutah drugega polčasa se razlika ni spremenila (20:12), nato pa so Poljaki dosegli šest zadetkov zapored in v 42. minuti so Islandci vodili samo še z 20:18. Toda moštvo selektorja Gudmundurja Gudmundssona je spet lažje zadihalo, potem ko je naredilo delni izid 3:0 in si priigralo občutnejšo prednost (23:18).

A poljski rokometaši kljub temu niso vrgli puške v koruzo in tri minute pred koncem so se približali le na zadetek zaostanka (25:26). Na nasprotni strani sta v naslednji minuti polno zadela Olafur Stefansson (skupni strel samo 13-3) in odlični krožni napadalec Robert Gunnarsson (strel 6-6), kanček upanja vsaj za podaljške pa je Poljakom prinesel Bartosz Jurecki (26:28). V zadnji minuti pa je na islandski strani v polno zadel Gudjon Valur Sigurdsson, z osmimi zadetki prvi strelec tekme za bronasto odličje, in Islandci so po srebrni kolajni na olimpijski igrah v Pekingu leta 2008 osvojili še bronasto na letošnjem EP v Avstriji.