13. 3. 2010

Slovenska moška reprezentanca bo 12. aprila dobila nasprotnike v kvalifikacijah za EP 2012

Ponedeljek, 12. aprila, ob 11. uri v Beogradu prinaša žreb kvalifikacijskih skupin za nastop na evropskem prvenstvu 2012. Slednjega bo gostila Srbija. Slovenska moška rokometna reprezentanca čaka na nasprotnike v kvalifikacijah.

V Mestni hiši v srbski prestolnici bo Evropska rokometna zveza (EHF) skupaj z gostiteljico evropskega prvenstva izvedla žreb kvalifikacijskih skupin. Za Euro 2012 se je prijavilo 39 držav, vstopnico pa imata zagotovljeno Francija (branilka naslova) in Srbija (gostiteljica), vseh ostalih 37 prijavljenih reprezentanc pa bo moralo skozi kvalifikacijsko sito. Le še 14 jih bo potovalo na Euro 2012, ki bo med 17. in 29. januarjem 2012.

Kvalifikacije bodo potekale v dveh fazah – prva bo junija 2010 (predkvalifikacije), zmagovalke treh turnirjev se bodo pridružile drugi fazi kvalifikacij. V tej se bo borila tudi slovenska moška članska reprezentanca pod vodstvom Zvonimirja Serdarušića. Kvalifikacije bodo potekale v sedmih skupinah s po štirimi ekipami, na evropsko prvenstvo pa bosta potovali prvo in drugouvrščeni ekipi iz vsake skupine.

Evropska rokometna zveza je Slovenijo razvrstila v drugi kakovostni boben skupaj s Španijo, Islandijo, Češko, Rusijo, Slovaško in Makedonijo. Tako se s temi moštvi v kvalifikacijah ne more pomeriti. V prvem kakovostnem bobnu so Hrvaška, Danska, Poljska, Nemčija, Norveška, Švedska in Madžarska.

Rangiranje reprezentanc za žreb:

Boben 1:
Hrvaška, Danska, Poljska, Nemčija, Norveška, Švedska, Madžarska
Boben 2: Španija, Islandija, Češka, Slovenija, Rusija, Slovaška, Makedonija
Boben 3: Avstrija, Črna gora, Belorusija, Ukrajina, Romunija, Bosna in Hercegovina Nizozemska
Boben 4: Portugalska, Švica, Grčija, Litva, tri ekipe predkvalifikacij

Spored kvalifikacijskih tekem: