29. 7. 2010

Slovenski mladinci so nastop na EP na Slovaškem začeli z zmago proti Švedski

Moška mladinska reprezentanca Slovenije je odlično začela nastop na letošnjem evropskem prvenstvu na Slovaškem. Na tekmi prvega kroga v skupini D je moštvo selektorja Slavka Iveziča premagalo Švedsko z 31:28 (15:12). V tej skupini je na drugi tekmi Hrvaška ugnala Romunijo z 29:27.

Slovenija – Švedska 31:28 (15:12)

Bratislava – Dvorana Sibamac Arena, gledalcev: 300, sodnika: Sivak in Dvorsky (oba Slovaška).

Slovenija: Lesjak, Taletovič, Cingesar 3, Gaber, Jelovčan 2, Marguč 10, Mlakar 2, Nosan 4, Papež, Poklar 5, Poteko, Smolnik, Šoštarič, Zarabec 5; selektor: Slavko Ivezič.

Švedska: Larsson, Stahl, Darj, Cederholm, Varsamis, Zakhrisson 4, Pettersson 4, Ysander 4, Berg 1, Arnesson 2, Hanisch 2, Johansson, Svännel, Olsson 4, Thynell 3, Persson 4; selektor: Jan Karlsson.

Sedemmetrovke: Slovenija 5 (3), Švedska 1 (1).

Izključitve: Slovenija 16 minut, Švedska 18 minut.

Slovenski mladinci so z odliko opravili uvodno preizkušnjo na letošnjem evropskem prvenstvu na Slovaškem. V dvorani Sibamac Arena v Bratislavi je Ivezičeva četa spravila na kolena Švede z 31:28 (15:12), po prostem petku pa jo v skupini D čakata še tekmi z Romunijo (v soboto ob 14. uri) in Hrvaško (v nedeljo ob 14. uri).

Tekmo so bolje začeli Švedi, dobitniki bronaste kolajne na lanskem svetovnem prvenstvu v kadetski konkurenci, ki so povedli s 6:3. Toda nato so slovenski rokometni upi odlično izkoristili igro z igralcem več (skupaj je bilo na tekmi kar 34 minut izključitev – 16 na slovenski in 18 na švedski strani) in nasprotnike najprej ujeli, nato pa prevzeli pobudo na igrišču. Z zadetkom odličnega Gašperja Marguča, ki je bil z desetimi goli prvi strelec tekme, je Slovenija prvič povedla pri izidu 7:6. Že pred koncem prvega polčasa so si nato Slovenci priigrali tri zadetke prednosti (14:11), kolikor je znašala tudi ob odhodu na odmor (15:12), na začetku drugega pa je začela še dodatno naraščati.

Po delnem izidu 4:0 je bilo na semaforju že 19:12, sedem zadetkov pa je bila tudi najvišja razlika na dvoboju v Bratislavi. Zaradi tega je bil švedski selektor Jan Karlsson prisiljen vzeti minuto odmora, ki je vsaj delno koristila njegovim igralcem. Ti so zaostanek zmanjšali samo na tri zadetke (20:23), to pa je bilo tudi vse, kar jim je uspelo.

Ko je Slovenija nekaj minut pred koncem vodila s 30:25, je postalo jasno, da bo vknjižila prvi par točk na letošnjem evropskem prvenstvu, istočasno pa je že drugič zapored (prvič aprila na kvalifikacijah v Podčetrtku, ko je bilo 27:25) spravila na kolena rokometno velesilo Švedsko. Za najboljša igralca sta bila po koncu tekme izbrana Miha Zarabec pri zmagovalcih in Mattias Zakhrisson pri poražencih.

Na drugi tekmi v skupini D je Hrvaška premagala Romunijo z 29:27 (13:12). Najboljši strelci pri naših južnih sosedih so bili Šprem (9), Huđ (7; igralec slovenskega prvoligaša Jeruzalema Ormoža), Markotić in Slišković (po 4).

D. K., A. F.

SPORED TEKEM - SKUPINA D:

Datum Ura Reprezentanca 1 Reprezentanca 2 Izid
29. 07. 2010 14.00 Slovenija Švedska 31:28 (15:12)
29 .07. 2010 16.00 Hrvaška Romunija 29:27 (13:12)
Rezultati in sporedi vseh skupin na EPPričakovanja pred tekmo s ŠvedskoZnanih 16 igralcev za EP na SlovaškemIntervju s Slavkom Ivezičem