29. 7. 2010

EP: Nemci "povozili" Rusijo kar s 35:23, Srbi tesno izgubili proti Francozom

Najvišjo zmago v prvem krogu mladinskega EP na Slovaškem je dosegla Nemčija, ki je v skupini C premagala Rusijo kar z dvanajstimi zadetki razlike (35:23). V skupini B so Srbi tesno izgubili proti Francozom (22:24).

Kljub slabemu začetku (zaostanek z 1:5) so ruski rokometaši v nadaljevanju prvega polčasa vendarle vzpostavili ravnotežje in ob polčasu zaostajali samo za tri zadetke (11:14). Toda v drugem delu so Nemci "dodali plin" in neusmiljeno polnili nasprotnikovo mrežo. Pri Nemcih se je med strelce vpisalo kar deset igralcev (največ so jih dosegli Russ 6, Steinert in Schubert po 5), v vrstah poražencev pa je v polno zadela le peterica (najučikovitejši so bili Beženar 8, Kalaraš in Moraru po 5).

Srbija, ki je pred odhodom na EP odigrala tudi dve tekmi za trening s Slovenijo v Podčetrtku, je izgubila proti Francozom. Za srbsko obrambo je bil nerešljiva uganka Mahe, ki je dosegel osem zadetkov, na nasprotni strani pa sta bila najučinkovitejša Zelenović in Đorđić (po 6).