31. 7. 2010

Na mladinskem EP na Slovaškem je reprezentanca Slovenije do tal potolkla Romunijo

Moška mladinska reprezentanca Slovenije je na drugi tekmi EP na Slovaškem še drugič zmagala. Po četrtkovem uspehu proti Švedski (31:28) so slovenski mladinci v drugem krogu skupine D do tal potolkli Romunijo s 35:19 (20:12). Na drugi tekmi je Švedska premagala Hrvaško s 33:25 in zapletla položaj v skupini.

Slovenija - Romunija 35:19 (20:12)

Bratislava - Dvorana Sibamac Arena, gledalcev: 300, sodnika: Sivak in Dvorsky (oba Slovaška).

Slovenija: Lesjak (2 obrambi), Taletovič (22 obramb), Gaber 1, Jelovčan 1, Marguč 7, Mlakar 5, Nosan 6, Pucelj 3, Poklar 3, Poteko, Smolnik 2, Šoštarič 2, Zarabec 4, Stegne 1; selektor: Slavko Ivezič.

Romunija: Grigoras, Drenceanu, Criciotoiu 3, Vlad, Ghita 1, Tarita, A. Farcas, R. Farcas 3, Amihaiesi 6, Cintec 2, Sandru 1, Popovici, Vancea 1, Capota 2; selektor: Titel Raduta.

Romunski mladinci, ki so se v četrtek dobro upirali Hrvaški (izgubili so samo s 27:29), so bili proti moštvu selektorja Slavka Iveziča povsem nebogljeni. Slovenci so že od prve minute tekme drugega kroga v skupini D jasno pokazali, kdo je gospodar na igrišču v Bratislavi. Predvsem po zaslugi Mitje Nosana in Žige Mlakarja so namreč kmalu povedli kar s 7:1, odlično pa so igrali tako v obrambi kot v napadu. Ko je slovenska izbrana vrsta kasneje vodila že z 11:4, je romunski selektor Titel Raduta vzel minuto odmora, ki pa njegovim igralcem ni pretirano pomagala.

Že pred koncem prvega polčasa je Ivezičeva četa še naprej vodila s sedmimi zadetki prednosti (16:9), na odmor pa odšla kar z osmimi (20:12). Kljub visoki razliki slovenska reprezentanca ni popuščala, ampak je bila še naprej uspešnejša od romunske v vseh elementih rokometne igre. Že po sedmih minutah drugega polčasa je bilo na semaforju trinajst zadetkov naskoka za Slovenijo (26:13) in jasno je bilo, da bodo naši mladinci po zmagi proti Švedski dosegli nov par točk tudi proti Romuniji.

Vseeno je razlika narasla do "plus 18", kar je bil rekord v dvorani Sibamac Arena, nato pa je dal selektor Ivezič priložnost za igro tudi tistim rokometašem, ki so imeli proti Švedom manjšo minutažo. Ne glede na to so Romuni na koncu izgubili kar z 19:35 in doživeli pravo rokometno katastrofo.

V slovenskih vratih je blestel Emir Taletovič, ki bo v prihajajoči sezoni nosil dres novomeške Krke. Zbral je neverjetnih 22 obramb, od tega tudi tri sedemmetrovke, zato je bil na koncu zasluženo izbran za najboljšega igralca tekme. "Vedeli smo, da ima romunska reprezentanca odlične igralce na zunanjih položajih, tako na levi kot na desni strani, zato smo se nanje dobro pripravili. Prikazali smo odlično igro in visoko zmagali," je razplet tekme ocenil slovenski vratar Emir Taletovič. Pomočnik selektorja Aleksander Lapajne je dejal: "Pokazali smo, da smo se odlično pripravili na igro nasprotnika. Fantje so dobro opravili svojo nalogo na igrišču, v zadnjem krogu pa nas čaka še težak sosedski obračun s Hrvaško."

Na drugi tekmi v skupini D je Švedska visoko premagala Hrvaško s 33:25 (16:10) in dodatno zapletla položaj v boju za prvi dve mesti, ki peljeta med osem najboljših v Evropi. Če bi Hrvaška premagala Švedsko, bi bila Slovenija (skupaj s Hrvaško) že pred zadnjim krogom v drugem delu EP. Tako pa bo o dveh potnikih za napredovanje odločal prav zadnji krog, v katerem se bodo slovenski mladinci v nedeljo, 1. avgusta, ob 14. uri pomerili s Hrvati.