21. 11. 2010

Slovan z majhno prednostjo v Avstrijo

Na prvi tekmi tretjega kroga evropskega pokala challenge je Slovan na Kodeljevem gostil Linz. Ljubljančani odhajajo v Avstrijo le z dvema zadetkoma prednosti, saj so zmagali s 27:25.

Slovan - Linz 27:25 (14:14)

Ljubljana - Dvorana na Kodeljevem, gledalcev: 200, sodnika: Bonifert in Olah (oba Madžarska).

Slovan: Koloper 2 (1), Erak 1, Božič 2, McDermott, Markovič, Čemas 4, Hvala, Skušek 5 (1), Božović 7, Župič, Hrvatin 1, Šmejc 2, Pejkovič 1, Škerlak 2.

Linz: A. Herman 1, Lehner 4, P. Herman, Reichl, Hradil 4 (1), Mar. Papsch 3, Bokesch, Eichinger, Ascherbauer 3 (1), Schneider 4, Krnjajac 1, Man. Papsch 2, Rath 2, Mijailović.

Sedemmetrovke: Slovan 2 (2), Linz 5 (2).

Izključitve: Slovan 12 minut, Linz 10 minut.

Rdeči karton: Krnjajac (Linz, 54. minuta).

Ljubljanski klub se znova ubada z velikimi denarnimi in igralskimi težavami, glede na to pa je vsaj minimalna zmaga proti petouvrščeni ekipi avstrijskega prvenstva lep uspeh. Tekma v dvorani na Kodeljevem, ki si jo je ogledalo le okoli 200 ljudi, ni bila posebej kakovostna, obe ekipi pa sta prikazali dokaj raztrgano igro.

Slovan si je le v prvi polovici drugega polčasa priigral štiri gole prednosti (19:15), nato pa je Linz na krilih izjemnih obramb vratarja Nenada Mijailovića naredil delni izid 8:0 in povedel s 23:19. Domači trener Aleš Repina je po skoraj desetminutnem strelskem postu vzel minuto odmora in obrambo 6-0 zamenjal s 5-1. Nova obrambna postavitev je Avstrijce močno zmedla, naredili so številne tehnične napake, Ljubljančani pa so si na račun hitrih nasprotnih napadov v sami končnici vendarle priigrali dva zadetka prednosti.

Povratna tekma tretjega kroga evropskega pokal challenge bo v soboto, 27. novembra, v Linzu.