9. 12. 2010

Maja Zrnec po dveh tekmah prva strelka reprezentance in igralka z največjo minutažo

Po dveh odigranih tekmah na EP je v reprezentanci Slovenije najučinkovitejša igralka Maja Zrnec s sedmimi zadetki. Članica Krima Mercatorja ima doslej tudi največjo minutažo v ekipi selektorja Ivice Rimanića.

Maja Zrnec je na prvih dveh tekmah slovenske izbrane vrste na letošnjem Euru (poraza proti Madžarski z 19:28 in Norveški s 16:32) dosegla sedem zadetkov, sledita pa ji Urša Oven (6) in Tamara Mavsar (5).

Po minutaži na igrišču na dosedanjih dveh tekmah - skupni možni čas je dve uri oziroma 120 minut - je na prvem mestu v reprezentanci Slovenije prav tako Maja Zrnec (1 ura, 49 minut in 33 sekund), sledita pa ji Neli Irman (1 ura, 41 minut in 59 sekund) in Nina Jeriček (1 ura, 30 minut in 52 sekund).

Proti Madžarkam in Norvežankam so Slovenke skupno sprožile 87 strelov in zadele 35-krat (19 zadetkov proti Madžarkam in 16 proti Norvežankam), kar znaša 40 odstotkov. Od osmih sedemmetrovk so jih izkoristile šest, na klopi za kaznovane igralke pa so preživele deset minut. Vratarke so od 89 strelov ubranile 29 žog (približno tretjino), od šestih strelov nasprotnic s črte sedmih metrov pa so zaustavile enega.

STATISTIKA - IGRALKE:

Priimek in ime Število strelov Zadetki Odstotek Sedemmetrovke Izključitve Minutaža

STATISTIKA - VRATARKE:

Priimek in ime Število strelov Število obramb Odstotek Sedemmetrovke Izključitve Minutaža
ZEC Branka 41 14 34 1-0 0 00:58:20
STEFANIŠIN Sergeja 30 10 33 3-1 0 00:39:05
PANDŽIČ Amra 18 5 28 2-0 0 00:22:35
SKUPNO 89 29 33 6-1 0 02:00:00
EP 2010 - skupine, datumi, ure, pari tekem, izidi in lestviceNorvežanke v drugem krogu EP premočne za SlovenijoSlovenke na prvi tekmi Eura 2010 izgubile proti Madžarski