12. 12. 2010

Švedinje poskrbele za presenečenje proti Norveški, do točk tudi Madžarke in Francozinje

Za največje presenečenje prvega kroga drugega dela EP so poskrbele Švedinje, ki so suvereno opravile z Norvežankami (24:19). Francozinje so premagale Nizozemke s 23:21, Madžarke pa v dramatični končnici Ukrajino s 26:25.

Francozinje (kar pet igralk je doseglo po tri zadetke - Spincer, Dembele, Deroin, Signate in Lacrabere) so v 44. minuti vodile že s petimi zadetki prednosti (17:12), toda Nizozemke (Visser 9, Hilster 5) so jih slabo minuto pred koncem ujele (21:21). Toda za Francijo, pri kateri je Amandine Leynaud zbrala 16 obramb, je Angelique Spincer v zadnji minuti dvakrat zadela v polno in svoji reprezentanci priigrala zmago s 23:21.

Dramatično je bilo tudi na tekmi med Madžarsko (Szucsanszki 6, Verten in Kovacsics po 4) in Ukrajino (Pidpalova 9, Manaharova 7), na kateri je bil izid kar 15-krat izenačen. Nazadnje v 56. minuti pri 25:25, v 59. minuti pa je zmagoviti zadetek dosegla Zita Szucsanszki.

V skandinavskem derbiju so za presečenje poskrbele Švedinje (Torstenson 7, Wiel Freden 6), ki so aktualne evropske in olimpijske prvakinje Norvežanke (Alstad 5, Herrem 3) premagale na njihovem igrišču v Lillehammerju. Pred 11.500 gledalci je Švedska vodila od prve do zadnje minute tekme: že pred koncem prvega polčasa s sedmimi zadetki razlike (13:6), v nadaljevanju pa nekajkrat celo z osmimi.

Po dve najboljši ekipi iz vsake skupine (vsaka reprezentanca v glavnem delu igra še po tri tekme z nasprotniki iz skupine, s katero se je križala) se bosta uvrstili v polfinale, tretjeuvrščeni pa se bosta pomerili za končno peto mesto. Glavni del tekmovanja so s stoodstotnim izkupičkom (štiri točke) začele tri reprezentance, vse tri skandinavske: Danska (skupina I), Norveška in Švedska (obe skupina II).